Zapowiedź: Chrobry Głogów – Stal Mielec

2018-05-13
O godzinie 17:45 na stadionie w Głogowie początek meczu Chrobrego Głogów ze Stalą Mielec.

Chrobry od pięciu kolejek nie może wygrać meczu. W ostatnich czterech zdobywał po bramce, ale to nie wystarczało. Powrotu do dyspozycji sprzed kilku tygodni będzie szukał w pojedynku z kolejnym przeciwnikiem z czołówki, mielecką Stalą.

 

Stal wciąż ma realne szanse na pozostanie w grze o awans, dlatego na stadionie stawi się z zamiarem zdobycia trzech punktów. Tylko one pozwolą mocno wierzyć. Nie jest to jednak taki zespół, jak wcześniej GKS Katowice i Zagłębie Sosnowiec, które do Głogowa przyjeżdżały w dobrej, uporządkowanej formie i rywalizację z Chrobrym wygrywały. Drużyna prowadzona przez Zbigniewa Smółkę jest bardziej kompromisowa, bo ostatnio notuje wszystkie możliwe wyniki (pięć minionych kolejek to jedno zwycięstwo, dwa remisy i dwie porażki). Kurs w Fortunie, że Stal wygra przynajmniej jedną połowę, wynosi 1.89.

 

W dniach poprzedzających pojedynek dużą rolę mieli do odegrania trenerzy. Chrobry we wtorek z samego rana udał się do Suwałk, skąd wrócił dopiero w czwartek. Poza tym sam mecz z Wigrami, co podkreślał Grzegorz Niciński, kosztował zawodników sporo sił. W trzy dni trzeba było postawić ich na nogi. Tu nieco lepszą sytuację ma Stal, za którą również daleka, środowa wyprawa (do Chojnic), ale mając dwa wyjazdy pod rząd, mielczanie do siebie już nie wracali. 

 

W poprzednim spotkaniu obu zespołów w Mielcu, Stal wygrała 3:0. Kurs w Fortunie, że dziś padną dokładnie trzy bramki, wynosi 3.8.

Autor: Chrobry Głogów, Fot. Stal Mielec

Zobacz również1 liga na Facebooku