Zapowiedź: Chrobry Głogów – Sandecja

2018-08-04 07:59:00
W sobotni wieczór na murawę stadionu przy ul. Wita Stwosza 3 w Głogowie wybiegną jedenastki miejscowego Chrobrego i Sandecji Nowy Sącz. Głównym celem dla obu ekip będzie wygranie pierwszego meczu w pierwszoligowych rozgrywkach.

Poprzednią kolejkę za bardziej udaną mogli uznać gospodarze zbliżającego się pojedynku. Udało im się bowiem zdobyć pierwszy punkt w pierwszoligowych zmaganiach, a to po meczu z GKS-em Tychy. Drużyna ze Śląska po raz drugi z rzędu stracili bramkę w ostatnich minutach meczu, tym razem po rzucie karnym Przemysława Trytki. W pierwszej połowie prowadzenie dla tyszan zdobył Daniel Tanżyna. Taki wynik spowodował, że Chrobry zajmuje w ligowej tabeli 14. pozycję. Kurs w Fortunie, że gospodarze wygrają obie połowy, wynosi 8.4. 

 

Sandecja zaś musiała uznać wyższość Odry Opole po golu zdobytym przez Mariusza Rybickiego. Podobnie, jak miało to miejsce tydzień wcześniej w Chojnicach, najlepsza w wykonaniu sądeczan była końcówka, w której stworzyli sobie oni kilka dogodnych szans na wywiezienie z terenu rywala choćby punktu. "Biało-czarni" są obecnie na 17. pozycji i mają tyle samo punktów, co 7 innych ekip, ale przegrywają z nimi bilansem bramkowym. Kurs w Fortunie, że 

 

W ostatnim meczu obu zespołów na zapleczu ekstraklasy w sezonie 2016/2017, lepsza okazała się Sandecja. Po bramce Dudzica, ekipa z Nowego Sącza wygrała 1:0. Kurs w Fortunie, że dziś padnie taki sam rezultat, wynosi 7.8.

Autor: Sandecja, Fot. 400mm.pl