Zapowiedź: Chrobry Głogów – Pogoń Siedlce

2018-04-11
O 18:30 w Głogowie rozpocznie się spotkanie Chrobrego z Pogonią Siedlce.

40 punktów to ta granica, do której dobicie raczej na pewno zagwarantuje pozostanie w Nice 1 Lidze na kolejny sezon, a drużyna, włącznie z trenerami, głównie o tym mówi, po części pewnie chcąc tonować śmielsze nastroje. I dobrze. Ale skoro nadarza się okazja, to... Tym bardziej, że pierwsza taka. Nawet w sezonie 2015/16 – historycznym, bo z finiszem na najwyższym dla klubu szóstym miejscu – takiej na tym etapie nie było. Dwa lata temu w podobnym momencie, po 23 spotkaniach, zespół co prawda również był wysoko, na siódmym miejscu, lecz z wyraźnie większą stratą do najlepszych.

 

To 23 kolejka, ale 24 mecz Chrobrego i po raz 24 trzeba napisać, że będzie ciężko. Bo w tej lidze właściwie zawsze tak jest. Najlepszy przykład sprzed kilku dni. Do Głogowa przyjechała Puszcza Niepołomice będąca poza dziesiątką. W całym meczu stworzyła jedną groźną sytuację i ją wykorzystała. Chrobry miał ich więcej, jako gospodarz starał się prowadzić grę i choć wygrał 3:1, kto był na stadionie, ten widział, że wynik nie oddaje tego poziomu trudności.

 

Pogoń w tabeli jest tuż za wspomnianą Puszczą, na 13 pozycji. O ile jednak zespół z Niepołomic punktuje głównie u siebie, o tyle ten z Siedlec robi to przede wszystkim na obcych stadionach. Siedlce - 8 punktów. Inne miasta - 20 punktów. Pod względem takich dysproporcji w stronę wyjazdów, w lidze nie ma drugiej takiej drużyny. Więcej wyjazdowych zwycięstw (7) ma tylko prowadząca Miedź Legnica. To może świadczyć o tym, że Pogoń lepiej czuje się w momencie, gdy tej gry nie musi prowadzić. Kurs w Fortunie, że Pogoń wygra obie połowy wynosi 18.

 

Jesienią w Siedlcach spotkanie Pogoń – Chrobry zakończyło się remisem 1:1. Bramki strzelali: Mateusz Żytko i Mateusz Machaj. Właśnie Machaj po 25 kolejkach prowadzi w klasyfikacji strzelców Nice 1 Ligi z 13 bramkami. Kurs w Fortunie, że dziś do przerwy będzie remis wynosi 1.98

 

Autor: Chrobry Głogów/Pogoń Siedlce, Fot. Pogoń Siedlce

Zobacz również1 liga na Facebooku