Zapowiedź: Chrobry Głogów – Olimpia Grudziądz

2018-03-10 10:06:00
O godzinie 18:00 rozpocznie się pierwszy po zimowej przerwie mecz Chrobrego przy WS3. Pomarańczowo-czarni zmierzą się z Olimpią Grudziądz, która dokonała w ostatnich dniach bardzo solidnych na papierze ofensywnych wzmocnień i może być groźna.

Głogowianie są już po inauguracji piłkarskiej wiosny. Przed tygodniem zmierzyli się na wyjeździe z GKS-em Tychy, przegrywając 1:2. Strata punktów spowodowała również spadek w tabeli Nice 1 Ligi - na miejsce siódme.

 

Bramkę w pojedynku z tyszanami strzelił Mateusz Machaj, dla którego było to dziesiąte trafienie, co pozwala zajmować pozycję wicelidera w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi. 

 

Olimpia w poprzedniej serii pauzowała, więc tak naprawdę nie wiadomo, jak dokładnie wygląda. A to ciekawe, bo zimą trochę w Grudziądzu się zadziało. Przede wszystkim zmiana na stanowisku trenera. Jacek Paszulewicz został zastąpiony Dariuszem Kubickim. Do meczu w Głogowie przystąpi z pozycji barażowej, ale przede wszystkim po serii zmian, które mają ją z tego wyciągnąć. Spore miały miejsce w samej kadrze, do której dołączyło czterech obcokrajowców. 

 

Chorwat Ante Vukušić przed laty był podstawowym zawodnikiem Hajduka Split, a Hiszpan Mario Martinez poza tym, że zaliczył epizod w Boaviście Porto, ma za sobą doświadczenia z występów w Primera Division. To tak mocno skrótowo. Ogółem ich piłkarskie CV jak na pierwszą ligę budzi respekt. Olimpia pewnie liczy, że tymi wzmocnieniami do swojej ofensywy podreperuje dorobek bramkowy (do tej pory ma tylko 11 strzelonych goli - najmniej w lidze), a rywale póki co właściwie nie wiedzą, na co mogą liczyć grając przeciwko niej, bo te dwa nazwiska to strzały z ostatnich dni. Kurs w Fortunie, że Olimpia strzeli bramkę wynosi 1.52.

 

W poprzedniej rundzie ze zwycięstwa cieszyli się głogowianie. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 90. minucie nie kto inny, jak Mateusz Machaj. Kurs w Fortunie, że zobaczymy gola w przedziale 76+ wynosi 2.27.

Autor: Chrobry Głogów/Olimpia Grudziądz, Fot. Chrobry Głogów