Zapowiedź: Chrobry Głogów – ŁKS Łódź

2018-07-20 13:46:00
W piątek w Głogowie miejscowy Chrobry podejmie beniaminka Fortuna 1 Ligi – ŁKS Łódź. Początek spotkania o 19:30.

W przypadku Chrobrego towarzyszy ciekawość. Poprzedni sezon był dość skrajny, z szansą na awans w kwietniu i serią dziewięciu meczów bez wygranej na sam koniec. Pomarańczowo-czarni przerwali to w sparingach (3:2 z Reprezentacją AFE), ale wiadomo, to nie to samo. Pierwszych po dłuższej przerwie punktów Chrobry będzie szukać w meczu z ŁKS Łódź.

 

Pomóc w tym mają nowi piłkarze. Być może zadebiutują Wasiluk, Abramowicz, Ratajczak czy Zejdler, być może zrobi to któryś z młodzieżowców – Repka bądź Maćkowski. – ŁKS postawi trudne warunki, ale początek jest bardzo ważny, dlatego musimy dobrze wystartować i pokusić się o trzy punkty – przyznaje trener Grzegorz Niciński.

 

Ełkaesiacy od soboty przebywają na zgrupowaniu w Grodzisku Wielkopolskim. Nie jest to jednak typowy obóz przygotowawczy, ponieważ jego celem jest przede wszystkim scementowanie drużyny przed rozpoczynającym się sezonem. Warto jednak dodać, że sztab szkoleniowy na ostatnich zajęciach skupia się już na aspektach taktycznych przed piątkowym spotkaniem.

 

Letnie mecze kontrolne, w których ełkaesiacy trzy razy wygrywali, raz remisowali i raz przegrywali pokazały, że również w tym sezonie ich mocną stroną może być gra w defensywie. Wskazują na to tylko trzy straconego gole w czterech sparingach. Kurs w Fortunie, że Chrobry nie strzeli dziś bramki graczom beniaminka, wynosi 3.35.

 

Trener Kazimierz Moskal przed swoim ligowym debiutem w barwach ŁKS może mieć prawdziwy ból głowy przy ustalaniu podstawowej jedenastki. Drużyna posiada po dwóch wartościowych graczy na każdą pozycję, a letnie transfery zdecydowanie poniosły jakość meczowej kadry. Ciężko będzie więc wytypować skład, który wybiegnie jutro na obiekt w Głogowie. Na pewno sztab szkoleniowy po obserwacji graczy podczas ostatnich jednostek treningowych podejmie słuszną decyzję co do zestawienia podstawowego składu. Kurs w Fortunie, że do przerwy będzie remis, wynosi 2.02.

 

W okresie przygotowawczym miało dojść do towarzyskiej potyczki obu ekip, jednak z uwagi na taki terminarz, zrezygnowano z niej. W ten sposób nie chce się odkrywać kart przed najważniejszym, bo pierwszym ligowym przeciwnikiem. Kto wyszedł na tym lepiej albo komu lepiej udało się zaskoczyć przekonamy się już dziś.

 

Autor: Chrobry Głogów/ŁKS Łódź, Fot. Chrobry Głogów