Zapowiedź: Chrobry Głogów – GKS Katowice

2018-09-14
W Głogowie o 19:00 miejscowy Chrobry podejmie GKS Katowice.

W ciągu tygodnia przed przerwą na kadrę pomarańczowo-czarni zaprezentowali się dość skrajnie, najpierw rozgrywając świetną partię z Chojniczanką Chojnice i wygrywając 2:0 (Chrobry jest jedynym zespołem, który ją pokonał), by następnie przegrać w Opolu 0:3. Za sprawą tego drugiego występu podupadła opinia o głogowskiej defensywie, choć wciąż jednej z najlepszych w lidze, i trzeba starać się to podreperować.

 

GKS w tabeli jest za Chrobrym, na 16 miejscu, a za nim trzy porażki z rzędu, lecz to nie jest dobry odnośnik do siły przeciwnika.  W międzyczasie obóz GKS-u wzmocniły dwa nowe nazwiska - obrońca Tymoteusz Puchacz oraz napastnik Bartosz Śpiączka. Kurs w Fortunie, że obie drużyny strzelą bramki w obu połowach wynosi 15.  

 

W drużynie z Dolnego Śląska gra dwóch byłych zawodników GKS-u - Mateusz Abramowicz oraz Łukasz Zejdler.

 

Chrobry jeszcze nigdy w lidze nie pokonał GieKS-y. Do tej pory odbyło się 10 ligowych meczów Chrobrego z GKS-em i w każdym to rywale punktowali. W ostatnim meczu w Głogowie, goście z Katowic wygrali 0:2. Kurs w Fortunie, że dziś GKS jako pierwszy strzeli bramkę, wynosi 1.86.

 

Autor: Chrobry Głogów/GKS Katowice, Fot. 400mm.pl

Zobacz również1 liga na Facebooku