Zapowiedź: Chojniczanka – Zagłębie

2018-04-13
Przy Mickiewicza 12 w ramach 26. kolejki Nice 1 Ligi Chojniczanka podejmować będzie siódmą drużynę zaplecza Ekstraklasy, Zagłębie Sosnowiec.

W Chojnicach trwa passa bez porażki. Od środy licznik Chojniczanki pokazuje już dziewięć meczów bez przegranej na boiskach zaplecza ekstraklasy. Z drugiej strony, na przestrzeni tych spotkań Żółto-Biało-Czerwoni zwyciężali jedynie trzy razy, sześciokrotnie przy tym remisując. Kurs w Fortunie, że Chojniczanka będzie remisować z Zagłębiem do przerwy, wynosi 1.99.

 

Przyjechaliśmy tutaj z myślą o trzech punktach, o tym, żeby wygrać ten mecz… Stało się inaczej, jesteśmy źli i musimy przeanalizować to wszystko oraz wyciągnąć wnioski. Teraz jest natłok tych meczów, granie co trzy dni, ale jeśli myślimy o awansie to nie możemy tracić punktów w meczach wyjazdowych – powiedział po remisie z Ruchem Krzysztof Brede.

 

Zagłębie traci cztery punkty do drugiego miejsca, które obecnie piastują Żółto-Biało-Czerwoni. Po średnio-udanym marcu (zwycięstwo na początek rundy z Pogonią Siedlce, ale wyjazdowy remis z Puszczą i dwie domowe porażki: z Miedzią i GKS-em Katowice) sosnowiczanie przystępowali do kwietniowych potyczek będąc dopiero na 10. miejscu w tabeli, z ośmioma punktami straty do pozycji premiowanej awansem. Nastąpiło jednak przełamanie – piłkarze Zagłębia zwyciężyli w dwóch trudnych meczach (z Odrą i Rakowem) i tak właśnie na dobre powrócili do walki o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

 

Cieszą nas te ostatnie mecze, które wygraliśmy, bo wygraliśmy je przede wszystkim zasłużenie. I o to nam najbardziej chodziło – żebyśmy wygrali te mecze, trochę się odbili po wcześniejszych słabszych wynikach, a także chcieliśmy wrócić do naszego stylu i do pewności wobec swoich umiejętności. Wiadomo przecież, że tylko dobre wyniki dają tą pewność i pozytywną energię – powiedział Tomasz Nowak, kapitan Zagłębia.

 

W poprzedniej rundzie lepsi okazali się gracze Krzysztofa Brede. Mecz zakończył się wynikiem 1:3. Kurs w Fortunie, że w sobotę padną dokładnie cztery gole, wynosi 5.5.

Autor: Chojniczanka, Fot. Zagłębie Sosnowiec

Zobacz również1 liga na Facebooku