Zapowiedź: Chojniczanka – Stomil Olsztyn

2018-09-15 00:43:00
Po dwóch tygodniach przerwy Chojniczanka wraca do gry. Jej najbliższym rywalem będzie uplasowany na piętnastym miejscu Stomil Olsztyn.

Chojniczanka przed 10. Kolejką jest niepokonana na własnym stadionie. Ponadto w meczach u siebie, piłkarze Przemysława Cecherza zdobyli aż 12 bramek. Kurs w Fortunie na przedział goli 2-3 wynosi 1.91.

 

„Duma Warmii” pogrążona jest ostatnio w niemałym kryzysie, spowodowanym trzema kolejnymi porażkami. Dodatkowo, zespół Kamila Kieresia w żadnym z tych meczów nie zdołał ustrzelić choćby jednej bramki. Warto tutaj nadmienić, iż w tym sezonie Stomil nie zagrał u siebie jeszcze żadnego meczu, co spowodowane jest wymianą płyty boiska na olsztyńskim stadionie.

 

Historia bezpośrednich pojedynków Chojniczanki ze Stomilem sięga 2013 roku, kiedy to Żółto-Biało-Czerwoni zaliczali swój debiutancki sezon na pierwszoligowych boiskach. Od tamtego momentu doszło do dziesięciu takich spotkań, spośród których chojniczanie wychodzili zwycięsko pięciokrotnie. Trzy razy zwyciężali olsztynianie, zaś dwukrotnie padał remis.

 

W ostatnim sezonie oba tego typu mecze miały miejsce w czasie pierwszej jego połowy. Dwukrotnie zwyciężał MKS – w sierpniowym spotkaniu 3:0, a w listopadowym, kończącym ówczesną rundę jesienną, 1:0. Kurs w Fortunie, że Stomil nie strzeli gola, wynosi 2.31.

 

Autor: Chojniczanka, Fot. 400mm.pl