Zapowiedź: Chojniczanka – Stal Mielec

2018-05-09 14:15:00
W środę, 9 maja, o godzinie 20:00 Chojniczanka podejmie na własnym stadionie Stal Mielec.

Będzie piąte bezpośrednie spotkanie obu drużyn. Dobrym prognostykiem dla chojnickich kibiców jest fakt, że we wszystkich dotychczasowych meczach górą byli piłkarze Chojniczanki. Kurs w Fortunie, że Stal strzeli dziś bramkę, wynosi 1.4.

 

Jeżeli można powiedzieć coś konkretnego o formie Stali Mielec, to tylko tyle, że jest ona równie nieregularna jak w przypadku innych zespołów z czołówki tabeli Nice 1. Ligi. Podopieczni Zbigniewa Smółki zaczęli wiosnę od dwóch zwycięstw, by w siedmiu kolejnych meczach zdobyć siedem punktów, a po tym wszystkim rozprawili się 3:0 z rewelacyjnymi ostatnimi czasy Wigrami Suwałki.

 

Chojniczanka w weekend wysoko przegrała w Łęcznej z broniącym się przed spadkiem Górnikiem. – Jedziemy do drużyny, która będzie zdeterminowana, które będzie wściekła. To najważniejszy w tej chwili mecz. Punkty w Chojnicach będą istotne i na tym się skupiamy – ocenia szkoleniowiec mielczan. Mimo to wciąż zachowuje szanse na awans do ekstraklasy.

 

W 2018 roku Chojniczanka zdobyła jak dotąd 12 punktów, z kolei Stal ma ich na koncie 16. Chojniczanka poniosła u siebie trzy porażki, a ekipa Zbigniewa Smółki na wyjeździe przegrała w tym czasie tylko raz.

 

W poprzednim spotkaniu w Mielcu zobaczyliśmy trzy bramki. Stal przegrała wtedy z Chojniczanką 1:2. Kurs w Fortunie, że gospodarze strzelą dwie bramki, wynosi 4.

Autor: Chojniczanka/Stal Mielec, Fot. Stal Mielec