Zapowiedź: Chojniczanka – Sandecja

2018-07-20 14:13:00
Już o 20:00 Fortuna 1 Liga wraca do Chojnic, a na jej początek przy Mickiewicza 12 Chojniczanka Chojnice będzie podejmować Sandecję Nowy Sącz!

W obu klubach doszło do wielu przetasowań kadrowych. W Chojnicach odeszło 12 zawodników. W ich miejsce pojawiło się dziewięciu graczy. Nowym trenerem Chojniczanki został natomiast Przemysław Cecherz.

 

Więcej zmian nastąpiło jednak po stronie sądeczan, bowiem odeszło aż 17 zawodników, którzy figurowali w kadrze z czasów LOTTO Ekstraklasy, a w ich miejsce pojawiło się 13 nowych. Szkoleniowcem zespołu z Nowego Sącza został Tomasz Kafarski.

 

Podopieczni Tomasza Kafarskiego przygotowywali się do pierwszoligowych zmagań m.in. podczas obozu we Lwowie. Tam też rozegrali cztery pojedynki sparingowe, kolejno przeciwko FK Lwów (1:1), Wołyniowi Łuck (2:2), Ruchowi Winniki (1:7) i Ahrobiznesowi Wołoczyska (2:0). Po powrocie do Nowego Sącza mierzyli się jeszcze z Puszczą Niepołomice i Partizanem Bardejov, a oba spotkania zakończyły się wygraną Sandecji, 2:1. Kurs w Fortunie, że dziś w Chojnicach padną dokładnie trzy bramki, wynosi 3.8.

 

Ekipa pod wodzą Przemysława Cecherza pojedynkowała się w czterech meczach kontrolnych. Rywalami Chojniczan były: Pogoń Szczecin (0:1) i Lechia Gdańsk (1:5) z LOTTO Ekstraklasy, rumuńskie Dinamo Bukareszt (5:2), oraz drugoligowa Olimpia Grudziądz (5:1).

 

Oba zespoły spotkały się do tej pory osiem razy. Dwukrotnie zwyciężali Żółto-Biało-Czerwoni, trzy razy Biało-Czarni, tyleż razy padał w tych meczach remis. Kurs w Fortunie, że Chojniczanka wygra obie połowy, wynosi 5.5. Dziewiąte spotkanie obu drużyn odbędzie się w piątek 20 lipca o godzinie 20:00.

Autor: Chojniczanka/Sandecja, Fot. Chojniczanka/Aleksander Knitter