Zapowiedź: Chojniczanka - Raków

2018-08-03 10:49:00
Przed nami III kolejka Fortuna 1. Ligi. Z tej okazji przy Mickiewicza 12 Chojniczanka Chojnice gościć będzie Raków Częstochowa, która zajmuje obecnie drugie miejsce w ligowej tabeli.

Najbliżsi rywale Chojniczanki, dzięki wysokiemu zwycięstwu nad Puszczą Niepołomice (3-0) oraz remisowi z GKS-em Jastrzębie (2-2) zgromadzili 4 punkty w pierwszych dwóch meczach nowego sezonu I ligi. Zespół prowadzony przez Marka Papszuna wymieniany jest w gronie kandydatów do walki o awans, a to głównie za sprawą ciekawych ruchów transferowych, jakie przeprowadził tego lata częstochowski klub.

 

Mimo utraty ważnych, pierwszoplanowych postaci ubiegłorocznej kampanii, takich jak Jakub Łabojko, José Embaló czy Artem Rakhmanov należy zauważyć, że Raków znacząco podniósł jakość swojej jedenastki. Do klubu dołączyli m.in. doświadczony bramkarz Michał Gliwa (ostatnio Sandecja), boczny pomocnik z Czech Daniel Bartl (ex-Slovan Liberec), środkowy obrońca Arkadiusz Kasperkiewicz (ex-Górnik Łęczna), a także centralni pomocnicy: defensywni Igor Sapała (który po wypożyczeniu z Piasta zdecydował się przejść do Rakowa na stałe) i Petr Schwarz (ex-Hradec Kralove) oraz ofensywny Maciej Domański (zakontraktowany z Puszczy już zimą). Ponadto skrzydłowi Dariusz Formella (ex-Lech Poznań) i Patryk Kun (ex-Rozwój Katowice), jak również napastnicy – Sebastian Musiolik (ex-ROW Rybnik) oraz ogłoszony wczoraj były snajper Zagłębia Sosnowiec Szymon Lewicki.

 

Warto zauważyć, że aż pięciu z wymienionych letnich wzmocnień Rakowa wystąpiło w pierwszej „11” w meczu z GKS-em Jastrzębie (Gliwa, Kasperkiewicz, Bartl, Schwarz, Domański). Do tego dwóch starych-nowych piłkarzy „przesiedziało” to spotkanie na ławce (Sapała, Formella). Starych-nowych, ponieważ tak się akurat zdarzyło, że zawodnicy ci spędzili ostatnią rundę na wypożyczeniu w Częstochowie właśnie. Kurs w Fortunie na wygraną Rakowa wynosi 3.5

 

Historia spotkań Chojniczanki z Rakowem sięga roku 2010, kiedy to drużyny spotkały się ze sobą po raz pierwszy, wtedy jeszcze na poziomie II ligi zachodniej. Od tego momentu zespoły rozegrały w sumie 8 bezpośrednich pojedynków, z czego trzykrotnie wygrywał MKS, tyle samo razy padał remis, zaś dwukrotnie zwyciężali częstochowianie. Z czterech takich meczów przy M12 tylko raz Chojniczanka wychodziła zwycięsko, ostatni raz niespełna 7 lat temu. Ostatnio, dokładnie 25 kwietnia, przyjezdny RKS zdołał wywieźć z Pomorza trzy oczka po skromnym 1-0. Kurs w Fortunie na to, że w piątkowym meczu padnie mniej niż 1,5 gola wynosi 6.8. 

Autor: Chojniczanka Chojnice, Fot. Chojniczanka Chojnice