Zapowiedź: Chojniczanka – Chrobry Głogów

2018-05-19 08:55:00
Sobota 19 maja to dzień przedostatniego spotkania MKS-u na własnym boisku w tym sezonie. W ramach 32. serii rozgrywek Nice 1 Ligi 2017/18 Żółto-Biało-Czerwoni przyjmować będą gości z Głogowa – Chrobrego, zajmującego w tym momencie dziewiąte miejsce w tabeli zaplecza Ekstraklasy.

Do meczu w Chojnicach pomarańczowo-czarni przystąpią po sześciu grach bez wygranej. Runda wiosenna dzieli się na pierwszą część - bardzo dobrą i drugą - trochę gorszą. Bardzo podobnie było jesienią. Wtedy, w pewnym momencie, zespół miał pięć spotkań bez zwycięstwa i do gry wrócił w tym szóstym. Gorszą serię przerwał w Olsztynie, dokładnie na tym samym etapie rundy, jak teraz (trzy kolejki do końca). Kurs w Fortunie, że Chrobry strzeli gola w obu połowach, wynosi 4.85.

 

W Chojnicach sprawy również nie mają się najlepiej. Ostatnie sześć pojedynków to przysłowiowa gra w kratkę – MKS na zmianę wygrywał i przegrywał. Niedzielna, wyjazdowa porażka z Pogonią Siedlce sprawiła, że Żółto-Biało-Czerwoni podchodzą do spotkania z Chrobrym z piątej pozycji. Remis w tamtym meczu dałby Chojniczance trzecie miejsce, zaś zwycięstwo – drugie. Sytuacja w „czubie” tabeli wciąż jest nierozwiązana i nadal nikt nie wie, kto ma największe szanse na promocję do Ekstraklasy.

 

Chojniczanka mierzyła się z Chrobrym wielokrotnie na przestrzeni ostatnich ośmiu lat. Z jedenastu takich pojedynków zwycięsko wychodziła pięciokrotnie, tyle samo razy spotkania między głogowianami a chojniczanami kończyły się podziałem punktów, trzy oczka zostały w Głogowie tylko raz. Ostatnie dwa spotkania kończyły się wynikami remisowymi.

 

Żółto-Biało-Czerwonym szczególnie we znaki dało się ostatnie starcie z Chrobrym rozgrywane przy M12. Był to mecz ostatniej kolejki sezonu 2016/17. Chojniczanka wciąż liczyła się w walce o awans, ważne punkty urwała jej jednak wówczas ekipa prowadzona przez Ireneusza Mamrota, która o nic martwić się już nie musiała – wcześniej zapewniła sobie spokojne miejsce w środku tabeli. Jesienią w Głogowie nie zobaczyliśmy bramek. Kurs w Fortunie, że w dzisiejszym meczu przedział bramek wyniesie 0-1, to 3.1.

Autor: Chojniczanka/Chrobry Głogów, Fot. Chrobry Głogów