Zapowiedź: Bytovia Bytów – Stomil Olsztyn

2018-07-27 22:00:00
W sobotę podopieczni Adriana Stawskiego zagrają pierwszy mecz u siebie w nowym sezonie. Rywalem Bytovii Bytów będzie Stomil Olsztyn.

Dla Stomilu Olsztyn mecz z Bytovią będzie pierwszym spotkaniem w sezonie 2018/2019. Przed tygodniem zawodnicy trenera Kamila Kieresia nie zagrali bowiem z Wartą Poznań ze względu na wymianę nawierzchni na stadionie w Olsztynie. Zamiast starcia ligowego „Duma Warmii” zagrała sparing z III-ligowym Sokołem Ostróda, który zakończył się zwycięstwem olsztynian 4:0.

 

Podobnie jak Bytovia, zespół Stomil nie ma w swojej kadrze zbyt wielu zawodników z dużym doświadczeniem w ekstraklasie. Najwięcej meczów na najwyższym poziomie rozgrywkowym mają: sprowadzony tego lata Dominik Kun i doświadczony Grzegorz Lech. Obaj wystąpili w 55 ekstraklasowych spotkaniach. Kurs w Fortunie, że Stomil wygra przynajmniej jedną połowę, wynosi 2.01. 

 

Bytovia udanie rozpoczęła nowy sezon. Mimo że czarno-biało-czerwoni byli skazywani na porażkę, to pokonali faworyzowany Bruk-Bet Termalicę Nieciecza 2:1 po bramce Mateusza Kuzimskiego i samobójczym trafieniu Vladislavsa Gutkovskisa. 

 

W poprzednim sezonie Bytovia Bytów była dwukrotnie lepsza od Stomilu Olszytyn. U siebie "Czarne Wilki" wygrały 3:1. W Olsztynie padł natomiast wyniuk 0:1. Kurs w Fortunie, że obie drużyny strzelą bramkę, wynosi 1.79. 

Autor: Bytovia Bytów, Fot. Stomil Olsztyn