Zapowiedź: Bytovia Bytów – Stal Mielec

2018-08-11 09:44:00
W sobotę o 16:00 na stadionie przy Mickiewicza 13 rozpocznie się spotkanie miedzy Bytovią a Stalą Mielec.

Bytovia Bytów będzie sobotnim rywalem mielczan w 4. kolejce Fortuna 1 Ligi. Jest to aktualnie niespodziewany lider tabeli. – Musimy narzucić swój styl grania i być skuteczniejszym. Trenerzy mają pomysł na ten mecz – przekazuje Grodzicki.

 

– W tej lidze nie ma jednego faworyta i jednego pewnego spadkowicza. Liga jest bardzo wyrównana, każdy mecz ma swoje prawa. Musimy wykorzystywać swoje szanse, jeżeli ma się sytuacje to trzeba je strzelić – podkreśla Nowak.

 

Stal musi jeździć po Polsce bo w Mielcu trwa budowa podgrzewania boiska na Stadionie Miejskim. Pierwszy wyjazd na inaugurację Fortuna 1 Ligi do Krakowa wypadł pozytywnie. Stal pokonała Garbarnię 2:0. Potem Biało-Niebiescy przegrali 0:1 kolejne mecze z Puszczą w Niepołomicach i z Wartą Poznań w Grodzisku Wielkopolski. Kurs w Fortunie, że stal strzeli dziś bramkę, wynosi 1.32.

 

Z kolei Bytovia wygrała inauguracyjne spotkanie z Bruk-Bet Termaliką 2:1, następnie bezbramkowo zremisowała ze Stomilem Olsztyn, a tydzień temu rozbiła Garbarnię 3:0.

 

– Stal jest zespołem bardzo dobrze operującym piłką. Od początku spotkania chcą narzucić swój styl gry, którym chcą zdominować przeciwnika i zepchnąć go do głębokiej defensywy. My jednak głównie zwracamy uwagę na naszą grę i skupiamy się na sobie. Jako zespół jak w każdym spotkaniu damy z siebie 100% i zrobimy wszystko, żeby 3 punkty zostały w Bytowie – powiedział Łukasz Wróbel.

 

W poprzednim sezonie w Bytowie padł między drużynami bezbramkowy remis. W rewanżu w Mielcu również doszło do podziału punktów, a mecz zakończył się wynikiem 3:3. Kurs w Fortunie, że dziś przedział goli wyniesie 6+ to  18.5.

Autor: Bytovia Bytów/Stal Mielec, Fot. 400mm.pl