Zapowiedź: Bytovia Bytów – GKS Tychy

2018-09-08
Nie minęło dużo czasu od ostatniego meczu Bytovii, a już w sobotę zespół Adriana Stawskiego czaka kolejne spotkanie. Tym razem "Czarne Wilki" zagrają u siebie z GKS-em Tychy.

Tyszanie mają udany początek sezonu. Podopieczni trenera Ryszarda Tarasiewicza zajmują obecnie 6. miejsce w tabeli z dorobkiem 12 punktów. Do tej pory wygrali trzy mecze, tyle samo zremisowali i dwa przegrali. Zawodnicy GKS-u strzelili do tej pory 12 goli. Większość w 6. kolejce, gdy odnieśli spektakularne zwycięstwo nad Garbarnią. Trójkolorowi pokonali zespół z Krakowa aż 5:0. Kurs w Fortunie, że oba zespoły strzelą bramkę, wynosi 1.7.

 

W poprzednim sezonie mecze pomiędzy Bytovią i GKS-em dwa razy kończyły się wynikiem 1:0 i dwa razy wygrywali gospodarze spotkań. W rundzie jesiennej czarno-biało-czerwoni ulegli na wyjeździe tyszanom po samobójczym trafieniu Bartłomieja Poczobuta, natomiast wiosną to „Czarne Wilki” okazały się lepsze. Wówczas jedyną bramkę dla Bytovii zdobył Sebastian Kamiński. Kurs w Fortunie na przedział bramek 0-1 wynosi 1.45.

 

W poniedziałek zespół GKS-e wzmocnił były zawodnik Bytovii: Omar Monterde. Hiszpański pomocnik występował w czarno-biało-czerwonych barwach przez półtora roku w latach 2016-2017. Dla Bytovii rozegrał 32 mecze, w których zdobył 2 bramki. Ostatnio grał w gibraltarskim Lincoln Red Imps FC, z którym wywalczył mistrzostwo kraju. Zawodnicy Bytovii niedawno mieli okazję grać naprzeciwko Omara w sparingu AFE Hiszpania (1:1), z którym Hiszpan przebywał na zgrupowaniu w Gniewinie.

 

Podopieczni Adriana Stawskiego nie mają zbyt wiele czasu na odpoczynek. W środę grali na wyjeździe zaległe spotkanie z Wartą Poznań, a w sobotę będą musieli zmierzyć się z GKS-em Tychy. Czarno-biało-czerwoni przerwali ostatnio serię wyjazdowych zwycięstw.– Przerwaliśmy jedną passę wyjazdowych zwycięstw, to teraz trzeba rozpocząć nową serię zwycięstw na własnym terenie – powiedział Łukasz Wróbel.

Autor: Bytovia Bytów, Fot. 400mm.pl

Zobacz również1 liga na Facebooku