Zapowiedź: Bruk-Bet Termalica – Bytovia Bytów

2018-07-21 08:02:00
Pierwszoligową rywalizację piłkarze „Słoni” rozpoczną od meczu z Bytovią Bytów. Początek spotkania o godzinie 17:00.

„Słonie” do pierwszej części sezonu przystępują z kilkoma zmianami. Drużynę wzmocnili doświadczony ligowiec Jacek Kiełb oraz Dominik Sadzawicki i Dawid Szymonowicz są również młodzieżowcy: Hubert Gostomski, Marek Mróz i Michał Skóraś. Do kadry pierwszego zespołu zostali włączeni też juniorzy; Paweł Leżoń, Patryk Morys, Krzysztof Iwanicki i Tomasz Matuszewski.  Kurs w Fortunie, że Bruk-Bet Termalika strzeli pierwszego gola, wynosi 1.43.

 

Podczas przygotowań drużyna trenowała na własnym obiektach. Przebywała również na zgrupowaniu w Zakopanem. – Pozytywnie przepracowaliśmy ten czas. Piłkarze dobrze znosili obciążenia – podsumowuje trener Jacek Zieliński.

 

Wylany na treningach pot, ma przynieść efekty.  A jest nim powrót do ekstraklasy. Wykonanie tego zadania wcale nie będzie łatwe.  – Pierwsza liga jest inna. W niej gra się specyficznie, bardziej siłowo, fizycznie. Nie wiem czy będziemy faworytem, ale chcemy walczyć o awans – uważa opiekun „Słoni”.

 

W Bytowie również doszło do zmian personalnych. Drużynę wzmocnili: Filip Burkhardt (ŁKS Łódź), Gracjan Jaroch, Patryk Burzyński (Błękitni Stargard), Maciej Dampc (Chojniczanka Chojnice), Mateusz Kuzimski,  Juliusz Letniowski (Bałtyk Gdynia), Arsenij Procyszyn (Cuiavii Inowrocław).

 

W poprzednim sezonie Bytovia zajęła 13 miejsce. „Słonie” mają bardzo dobry bilans meczów z Bytovią. W sezonie 2014/15 dwukrotnie z nią grały i za każdym razem zwyciężały 1:0 u siebie i 3:2 na wyjeździe. Kurs w Fortunie, że w sobotę padnie wynik 1:0, wynosi 5.6.

 

Autor: Bruk-Bet Termalica, Fot. Bruk-Bet Termalica