Zapowiedź 9. kolejki Fortuna 1 Ligi

2018-09-19 09:45:00
Czas na odrobienie zaległości! W środę zostanie rozegrana zaległa 9. kolejka spotkań Fortuna 1 Ligi. Czy doczekamy się w niej przełamania Bruk-Bet Termaliki i GKS-u Katowice, które znajdują się na dnie tabeli?

W środę pierwszy mecz zaległej 9. kolejki Fortuna 1 Ligi rozpocznie się w Niecieczy, gdzie tamtejsza Bruk-Bet Termalika zmierzy się z Chojniczanką Chojnice. Spotkanie zapowiada się emocjonująco. W poniedziałek bowiem w Niecieczy Jacka Zielińskiego zastąpił Marcin Kaczmarek. W Termalice z pewnością wierzą w efekt "nowej miotły". Z kolei Chojniczanka po porażce w Głogowie wróciła do wygrywania. Najpierw z GKS-em Katowice, a później ze Stomilem Olsztyn. Ewentualna wygrana podopiecznych Przemysława Cecherza sprawi, że zespół z Chojnic zrówno się punktami z Bytovią i Sandecją.

 

W kolejnym meczu zmierzą się ze sobą drużyny, które grają w tym sezonie w kratkę. Ani Chrobry Głogów ani Puszcza Niepołomice nie potrafią ustabilizować swojej formy. Minimalnym faworytem w tym starciu wydaje się Chrobry, który przed kilkoma dniami na własnym stadionie pokonał GKS Katowice. Co więcej, głogowianie nigdy w historii nie stracili punktów z Puszczą.

 

Wyjazdowy maraton meczem w Jastrzębiu zakończy Stomil Olsztyn. Zawodnicy Kamila Kieresia odnotowali cztery porażki z rzędu. Warto odnotować, że łącznie Stomil zagrał 9 meczów z rzędu poza Olsztynem. "Duma Warmii" mimo problemów organizacyjnych w weekend rozegra pierwsze spotkanie na własnym boisku, na którym zakończył się montaż podgrzewanej murawy. W starciu z GKS-em z pewnoscią łatwo nie będzie. Jeżeli do zawodników z Jastrzębia powróci skuteczność to Stomil będzie miał bardzo ciężkie zadanie.

 

Na przełamanie liczą wciąż gracze GKS-u Katowice. Tym razem ich rywalem będzie Odra Opola. Już po porażce z Chrobrym Glogów trener Jacek Paszulewicz zastanawiał się na konferencji prasowej, czy nie zostanie zwolniony. Okazuje się, że dostał od władz kolejną szansę. Szansa na wygranie jest, bowiem Odra w tym sezonie dwukrotnie przegrywała na wyjazdach.

 

Trochę niepokoić się o wynik meczu mogą kibice Podbeskidzie, bowiem na stadion ich drużyny przyjeżdża ŁKS Łódź, który bardzo dobrze punktuje poza domem. "Górale" wciąż z kolei szukają stabilizacji formy. W poprzedniej kolejce mieli na wyciągnięcie ręki trzy puntky w starciu z GKS-em Tychy, ale ostatecznie udało im się zdobyć zaledwie jedno oczko.

 

Dopiero trzeci mecz na własnym stadionie w tym sezonie rozegra Stal Mielec. Ich rywalem będą Wigry Suwałki. Podopieczni Artura Skowronka już w spotkaniu z liderem Rakowem Częstochowa pokazali, że ich forma stoi na wysokim poziomie. Z pewnością w Mielcu liczą na to, że sprowadzony last minute Grzegorz Kuświk zacznie się spłacać jak najszybciej. W Wigrach z kolei bez dodatkowej presji. Młoda drużyna prowadzona przez Kamila Sochę cieszy się grą w piłkę i udowodania, że w Fortuna 1 Lidze wszystko jest możliwe.

 

Pozostałe 3 mecze 9. kolejki Fortuna 1 Ligi zostały rozegrane zgodnie z planem. Garbarnia zremisowała 1:1 z Rakowem, Sandecja pokonała 3:1 Wartę Poznań, a Bytovia Bytów rozbiła 4:1 GKS Tychy.

 

Autor: 1liga.org, Fot. 400mm.pl