Zagrają o lidera!

2017-11-04 09:29:00
W sobotę zmierzą się ze sobą dwie najwyżej ulokowane drużyny w tabeli I ligi – druga Chojniczanka będzie podejmować przy Mickiewicza 12 lidera, Miedź Legnica.

Zespół z Dolnego Śląska przyjeżdża do Chojnic napędzony serią czterech meczów bez porażki. Uwiecznieniem tej październikowej passy było zajęcie pierwszej pozycji na koniec miesiąca, kosztem chojnickiego MKS-u. I chociaż Miedzianka nie imponuje efektownością w swoich wynikach (1-0, 2-1, 0-0, 3-2), to nie można odmówić im skuteczności w działaniach. Warto dodać, że granie na wyjeździe jest niejako specjalnością legniczan – w 8 takich meczach uzbierali 16 punktów (bilans 5-1-2), strzelając 12 bramek, a tracąc ich 8. Z ciekawostek czysto statystycznych wynika jeszcze, że aż 11 z 21 bramek Miedź strzela po 60 minucie. Często spowodowane jest to gonieniem wyniku – aż 5 z 14 bramek straconych przyjezdni wpuszczają w pierwszym kwadransie gry, tak jak choćby w ich ostatnim meczu, z Pogonią Siedlce (2-3). To jednak niespecjalnie przesądza o końcowym rezultacie meczów z udziałem legniczan. Ci, tracąc bramkę jako pierwsi (zdarzało się tak 9 razy), aż pięciokrotnie kończyli z trzema punktami. Raz nimi się dzielili, a cztery razy ich przeciwnicy utrzymywali swoje prowadzenie do ostatniego gwizdka sędziego.

 

Chojniczanka obecnie zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli o punkt za Miedzią. Zespół z Chojnic dotychczas wygrał 8 spotkań, zaliczył 3 remisy i 4 porażki. Szczególnie groźny jest na własnym boisku, gdzie z siedmiu rozegranych meczów przegrał tylko raz. Podopieczni Krzysztofa Brede mogą się pochwalić najlepsza defensywą (tylko 12 straconych bramek) i drugą – po Rakowie Częstochowa – ofensywą (23 strzelone gole). Kurs w Fortunie, że dziś gospodarze strzelą bramkę jako pierwsi wynosi 1.95. Chojniczanka świetnie zaczęła sezon, ale wydaje się że w ostatnich dniach złapała małą zadyszkę – nie wygrała od trzech spotkań, kolejno: przegrywając 0:2 z Pogonią Siedlce (liga), przegrywając 1:3 z Górnikiem Zabrze (Puchar Polski) i remisując 0:0 w Głogowie z Chrobrym (liga).

 

Co ciekawe, Miedź jest najbardziej „zagraniczną” drużyną w całej stawce Nice 1. Ligi. Z 28-osobowego składu, ośmiu zawodników to obcokrajowcy. Aż sześciu z nich wystąpiło tydzień temu w pierwszej jedenastce przeciwko Pogoni Siedlce, a siódmy pojawił się z ławki. Z kolei w Chojnicach nie występuje żaden zagraniczny piłkarz!

 

Mecz w Chojnicach to przede wszystkim mecz przełamań. MKS nie wygrał u siebie od trzech spotkań, a Miedzianka, drużyna świetnie grająca na wyjazdach, na M12 nie zwyciężyła jeszcze ani razu. We wszystkich spotkaniach obu drużyn (ogółem 12) 5 razy wygrywała Chojniczanka, 5 razy padał remis, a dwukrotnie wygrywała Miedź. Kurs w Fortunie, że sobotę goście strzelą bramki w obu połowach wynosi 3.7.

 

 

Autor: Chojniczanka/Miedź, Fot. Miedź Legnica