Zagłębie zagra o przełamanie

2017-08-13 10:13:00
3. kolejka Nice 1 Ligi zakończy się w Sosnowcu. Miejscowe Zagłębie zmierzy się z Pogonią Siedlce.

Mecz z Zagłębiem będzie pełen podtekstów i różnego rodzaju smaczków. Na ławce trenerskiej sosnowieckiego klubu zasiądzie Dariusz Banasik, od jego dyspozycji zależą występy: Arkadiusza Jędrycha, Rafała Makowskiego oraz Konrada Wrzesińskiego. Wymieniony kwartet był związany z Pogonią w sezonie 2016-17. Z kolei Michał Bajdur i Adrian Paluchowski reprezentowali Zagłębie w trakcie kampanii AD 15-16.

 

Zagłębiacy nie zaczęli sezonu tak jak powinni, ale to nie znaczy, że będą łatwym oponentem. Drużyna Banasika najpierw przegrała z Olimpią Grudziądz, a następnie nie wywiozła punktów z Łęcznej. W czwartek grała w 1/16 finału Pucharu Polski z Koroną Kielce. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Ostatecznie górą byli kielczanie. Honorową bramkę dla Zagłębia zdobył Tomasz Nawotka. Kurs w Fortunie, że Zagłębie zdobędzie bramki w obu połowach wynosi 2.98.

 

Dotychczasowa historia konfrontacji siedlecko-sosnowieckich nie jest korzystna dla Pogoni. Zagłębie zawsze wykorzystywało na własnym terenie, a w poprzednim sezonie w pożegnalnym meczu Banasika wygrało 2:0 na stadionie ROSRRiT. Kurs w Fortunie, że Zagłębie strzeli w niedzielę dwie bramki wynosi 3.2. Jedyne zwycięstwo biało-niebieskich zdarzyło się wiosną sezonu 2015-16. Pogoniści wygrali 3:2 po meczu wartym wspominania.  

Autor: Pogoń Siedlce, Fot. Pogoń Siedlce