Zagłębie Sosnowiec – Miedź Legnica 0:2

2018-03-09 23:19:00
W meczu 21. kolejki rozgrywek Nice 1 Ligi Miedź wygrała w Sosnowcu z Zagłębiem 2:0 po bramkach Fabiana Piaseckiego i Mateusza Piątkowskiego.

Już na samym początku gry Szymon Lewicki wypracował sobie fantastyczną sytuację. W ostatniej chwili piłkę ręką zagrał Tomislav Bożić, a arbiter po długich namysłach i konsultacjach upomniał gracza żółtym kartonikiem.

Zagłębiacy starali się zaskoczyć swoich przeciwników grą skrzydłami lub stałymi fragmentami gry. Problem tkwił w dokładnym dograniu piłki do zawodnika, który miałby wykończyć całą akcję. Nadeszła 32. minuta, kiedy na boku zagapił się Frank Adu Kwame, a wolną przestrzeń próbował wykorzystać Konrad Wrzesiński. Włączył swój ósmy bieg, spojrzał na bliższy słupek, a tam wyłonił się Szymon Lewicki. W decydującym momencie zabrakło jednak dokładności.

Chwila nieuwagi i znowu postraszyło Zagłębie! Z dalszej odległości na uderzenie zdecydował się Robert Sulewski. Łukasz Sapela "wypluł" futbolówkę prosto przed siebie, ale w ostatniej chwili piłkę wybyli obrońcy. Riposta "Miedziowych" była błyskawiczna i konkretna. Po koronkowym rozegraniu w polu karnym piłkę z bliska do siatki wbił Fabian Piasecki.

Po godzinie gry znowu Zagłębie było bliskie zaskoczenia rywala. Najpierw wprowadzony po przerwie Vamara Sanogo wpadł z piłką w pole karne. Zdecydował się na mocne, płaskie uderzenie, które sparował Łukasz Sapela. Do dobitki na jedenastym metrze dopadł Martin Pribula i głową chciał doprowadzić do remisu! Zabrakło kilku centymetrów, a może i nawet milimetrów, aby futbolówka przekroczyła linię bramkową. Z interwencją ponownie zdążył golkiper z Legnicy.

W 73. minucie obrona Zagłębia pozostawiła Mateusza Piątkowskiego bez krycia, a ten takich okazji nie marnuje. Napastnik wbiegł z piłką w pole karne, zatańczył obok Mateusza Cichockiego i pod nogą Dawida Kudły futbolówka wylądowała w "sieci". Trafienie decydujące o losach tego starcia, ponieważ Zagłębie w dalszej części nie zagroziło już poważniej defensywie przyjezdnych. Miedź dzięki zwycięstwu, wskoczyła na pozycję lidera Nice 1 Ligi.

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - MIEDŹ LEGNICA 0:2 (0:1)

0:1 Piasecki 38’

0:2 Piątkowski 72’

Żółte kartki: Rzonca, Babiarz, Lewicki –  Bożić, Purzycki.

Sędziował: Sylwester Rasmus (Toruń).

ZAGŁĘBIE: Kudła - Nowak (46’ Pribula), Rzonca (46’ Sanogo), Cichocki, Lewicki, Milewski, Babiarz, Wrzesiński, Makowski, Sulewski (76’ Cristovao), Puchacz.

MIEDŹ: Sapela - Zieliński, Perez, Bożić, Adu - Purzycki, Santana (78’ Augustyniak), Forsell - Marquitos (87’ Mystkowski), Piasecki (66’ Bartulović), Piątkowski.

Autor: Zagłębie Sosnowiec, Fot. Zagłębie Sosnowiec