Zagłębie Sosnowiec – Drutex-Bytovia 2:1

2018-05-10 12:10:00
Trzecie z rzędu zwycięstwo zanotowali gracze Dariusza Dudka. Zagłębie Sosnowiec – Drutex-Bytovia 2:1.

Zagłębie od samego startu było wysoko ustawione, co utrudniło mocno grę przeciwnikowi. Drutex-Bytovia miała kłopot z wydostaniem się z opresji i wyjście na drugą część boiska.

Bardzo dobrze rozpoczął zawody Adam Banasiak. Już w 15 sekundzie oddał niebezpieczny strzał dla Michała Szromnika. Piłka przeleciała obok od słupka!

Po 20 minutach sosnowiczanie zagrozili wrzutkami z obu stron. Najpierw Žarko Udovičić podał górą na dalszy słupek, gdzie nie było żadnego z graczy gospodarzy. Przenieśliśmy się na rzut rożny – tam Adam Banasiak dał kapitalną centrę na krótki słupek. Arkadiusz Jędrych idealnie nabiegł na futbolówkę, lecz nie potrafił skierować jej w światło bramki.

Przewaga Zagłębiaków narastała z minuty na minutę, aż wreszcie ponownym rajdem popisał się Adam Banasiak. Wszedł odważnie z piłką przy nodze i był faulowany w polu karnym! Sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na "wapno". Do piłki podszedł głodny sęp pola karnego, który dawno nie miał okazji do pokonania golkipera. Szymon Lewicki potwierdził swoją przydatność i pokazał jak prawidłowo wykonywać "jedenastki".

Fani tylko czekali na więcej w drugiej połowie. Kwadrans gry wystarczył, Tomasz Nowak przeskoczył nad stojącą futbolówką na 25 metrze, a Adam Banasiak wykonał to co kocha w piłce najbardziej! Rotacja, siła i gol! Ręce bramkarza nie miały możliwości zatrzymać tej próby.

Przed idealną szansą stanął Žarko Udovičić w 65. minucie. Zagłębiacy wykonali rzut wolny – wszystko rozpoczął Tomasz Nowak, który uruchomił Konrada Wrzesińskiego. Błyskawiczny skrzydłowy prostopadle podał na 5. metr, jednak Serb nie trafił z bliska. Minutę później Rzuchowski zamienił dośrodkowanie na kontaktowego gola dla „Czarnych Wilków”.

Na sam koniec mieliśmy trochę przepychanek na boisku. Najpierw z pretensjami ruszył Dawid Kudła do Marka Opałacza, który nie odpuścił i wpadł w bramkarza, kiedy on trzymał piłkę w "koszyczku". W konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Jakub Kuzdra.

Zagłębie Sosnowiec – Drutex-Bytovia Bytów 2:1 (1:0)

1:0 Lewicki 32’

2:0 Banasiak 61’

2:1 Rzuchowski 66’

Żółte kartki: Banasiak, Milewski, Kudła – Kamiński, Fran Gonzalez, Hebel.

Czerwona kartka: Jakub Kuzdra (90’).

Sędziował: Piotr Idzik.

Zagłębie: Kudła - Wrzesiński, Jędrych, Cichocki, Puchacz - Milewski (76’ Babiarz), Rzonca - Banasiak, Nowak, Udovicić (72’ Malheiro) - Lewicki (82’ Makowski).

Bytovia: Szromnik - Opałacz, Wróbel, Rzuchowski, Wilk (60’ Hebel), Kamiński, Surdykowski (76’ Kpassa), Kuzdra, Wacławczyk (72’ Duda), Gonzalez, Wolski.