Zagłębie rozbiło Stomil

2017-10-23 08:27:00
Wynikiem 5:1 zakończyło się spotkanie Zagłębia Sosnowiec ze Stomilem Olsztyn. Gospodarze wszystkie bramki strzelili po przerwie.

Stomil zaczął od mocnego uderzenia. W 2. minucie Piotr Głowacki z rzutu wolnego dośrodkował w pole karne, a bramkę głową strzelił Wiktor Biedrzycki. W pierwszej połowie olsztyński zespół skupić się na grze z kontry. Kilka razy olsztyński zespół wyprowadził dobrych akcji, ale druga bramka już nie padła.

Zagłębie Sosnowiec pod koniec pierwszej połowy uzyskało przewagę, ale olsztyński zespół umiejętnie się bronił. Tym razem nie padła bramka do tzw. "szatni" jak to miało miejsce podczas ostatniego meczu.

Po przerwie Zagłębie ruszyło do odrabiania strat. Stomil skupił się na grze z kontry. Gospodarze doprowadzili do wyrównania w 62 minucie. Leszczyńskiego pokonał Szymon Lewicki strzałem z głowy po rzucie rożnym.

Siedem minut później gospodarze objęli prowadzenie. Leszczyńskiego precyzyjnym strzałem pokonał Adam Banasiak. Zagłębie dobiło Stomil po wspaniałej kontrze. Do pustej bramki piłkę wpakował Lewicki. To było jednak mało dla Zagłębie. Czwartą bramkę strzelił Patryk Mularczyk, a w ostatniej akcji wynik meczu ustalił Sanogo.

Zagłębie Sosnowiec - Stomil Olsztyn 5:1 (0:1)

0:1 Biedrzycki 2'

1:1 Lewicki 63'

2:1 Banasiak 69'

3:1 Lewicki 76'

4:1 Mularczyk 81'

5:1 Sanogo 90'

Żółte kartki: Łuczak, Nowak, Banasiak, Wrzesiński - Głowacki.

Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin).

Zagłębie: Kudła - Jędrych, Nowak, Nawotka, Mozler (46' Udoviczić), Cichocki, Lewicki, Banasiak (80' Mularczyk), Wrzesiński, Łuczak (46' Sanogo), Sulewski.

Stomil: Leszczyński - Ziemann, Lech, Fernandez (73' Zahorski), Siemaszko, Głowacki (82' Dzięcioł), Sołowiej, Bucholc, Baranowski, Gamakov (73' Dziemidowicz), Biedrzycki.