Zaczynamy starciem mistrzów!

2017-07-28 16:10:00
Po bardzo długich 54 dniach wraca Nice 1 Liga! Dziś o godz. 20:45 Stal Mielec podejmie na swoim stadionie spadkowicza z LOTTO Ekstraklasy Ruch Chorzów. Będzie to pierwsze spotkanie rozegrane w ramach 1. kolejki. Mecz będzie transmitowany przez Polsat Sport. Początek już o 20:30!

Stal Mielec i Ruch Chorzów, które dziś zmierza się na inaugurację 1 ligi, zdobyły w sumie 35 medali mistrzostw Polski. Nie dziwi więc hasło, które przewodzi dzisiejszemu spotkaniu – "mistrzowski start nowego sezonu Nice 1 Liga". Na spotkanie sprzedano już ponad cztery tysiące biletów!

 

Kurs w Fortunie na to, że Stal rozpocznie strzelanie w Nice 1 Lidze wynosi 1.11.

 

Oba zespoły są po gruntownej przebudowie. – Stal Mielec będzie w każdym meczu grać o trzy punkty. Każdy będzie wkładał sto procent zaangażowania – powiedział trener Stali Mielec, Zbigniew Smółka.

 

Po spadku z Ekstraklasy „Niebiescy” znaleźli się w zupełnie nowej, nieznanej sobie rzeczywistości. Latem w Chorzowie doszło do rewolucji. Cichą opuściło aż 16 zawodników. W ich miejsce do kadry trafiło wielu młodych graczy z grup juniorskich. Pozyskano również kilku nowych graczy.  Ci nie będą mogli wystąpić w pierwszych spotkaniach, ze względu na obowiązujący do 15 sierpnia zakaz transferowy. 

 

Kurs w Fortunie na przedział bramek 2-3 w dzisiejszym meczu wynosi 1.91.

– Obecna drużyna z pewnością jest mniej doświadczona, niż ta, którą oglądaliśmy wiosną, nie można jej jednak odmówić zaangażowania, waleczności i ambicji. W trakcie przygotowań do sezonu piłkarze trenowali naprawdę ciężko, wielu zawodników przyznawało, że nie nigdy nie pracowali tak intensywnie. – Została wykonana dobra robota. Teraz trzeba to przełożyć na mecze o punkty – przyznał wyjazdem do Mielca trener Ruchu Chorzów, Krzysztof Warzycha.
 

 

Autor: Stal Mielec/Ruch Chorzów, Fot. Stal Mielec