Zacząć rundę od zwycięstwa!

2017-11-17 12:57:00
Już dziś Podbeskidzie zmierzy się z Chrobrym Głogów! To będzie mecz drużyny będącej w dołku z tą, która prawdopodobnie z tego dołka wyszła. To również znak, że zaczynamy rundę rewanżową w Nice 1 Lidze.

Chrobry jest jedną z rewelacji tego sezonu Nice 1 Ligi, choć ostatnie tygodnie nie były zbyt udane dla zespołu Grzegorza Nicińskiego. Dopiero w poprzedniej kolejce piłkarze z Głogowa przerwali serię sześciu spotkań bez zwycięstwa (bierzemy tutaj pod uwagę także mecz Pucharu Polski z Arką Gdynia) i jak to czasem bywa przy takich sytuacjach, zrobili to w najmniej oczekiwanym momencie. Trzy punkty Chrobry przywiózł z Olsztyna, twierdzy Stomilu, który przed tamtym spotkaniem legitymował się bilansem 5 zwycięstw i 1 porażki na własnym terenie. Kurs w Fortunie, że Chrobry wygra dziś przynajmniej jedną połowę wynosi 1.86.

 

Przełamanie pomarańczowo-czarnych było bardzo istotne, bo nie dość że w czołówce zrobiło się bardzo tłoczno, to powoli zaczęła ona zespołowi z Głogowa odjeżdżać. Dzięki punktom przywiezionym z Olsztyna strata do miejsca premiowanego awansem nie jest jednak zbyt duża, bo są to zaledwie trzy oczka.

 

Na kogo w zespole Chrobrego trzeba uważać? Na pewno mógłby to być Mateusz Machaj, najlepszy strzelec swojej ekipy. Machaj ma na swym konice już 8 goli w lidze oraz 3 w Pucharze Polski, ale... w Bielsku-Białej nie zagra. Czwarta żółta kartka z meczu ze Stomilem eliminuje go z gry w dzisiejszym starciu i trener Niciński ma zapewne spory ból głowy. W ekipie Podbeskidzia liczą, że formę z kadry potwierdzi Pawel Tomczyk. 

 

Podbeskidzie natomiast, zajmując w tabeli 13 miejsce, cały czas czeka na komplet punktów, który po raz ostatni udało się wywalczyć dokładnie 30 września. Od tamtego momentu Górale trzy razy zremisowali, a dwa mecze kończyli porażką. Ten ostatni to 0:3 w Suwałkach. Tak więc zarówno Chrobry, jak i Podbeskidzie zatrzymali się ze swoją dobrą dyspozycją na końcówce września. O ile jednak głogowscy piłkarze chyba do niej wrócili (a przynajmniej kierunek w tę lepszą stronę zdecydowanie obrali), o tyle rywale wciąż tego kierunkowskazu szukają. 

 

Na inaugurację sezonu Chrobry zremisował u siebie 1:1. Kurs w Fortunie, że dziś w Bielsku Białej w pierwszej połowie i na koniec będzie remis wynosi 4.35. 

Autor: Podbeskidzie/Chrobry, Fot. Podbeskidzie