Zacięty sparing Chojniczanki

2017-07-03 13:03:00
Porażką 3:2 z Lechią Gdańsk zakończył się pierwszy mecz sparingowy Chojniczanki tego lata. Spotkanie zakończyło się identycznym wynikiem, co zimowa potyczka między tymi zespołami.

Początek sparingu mógł się ułożyć idealnie dla Chojniczanki. W dobrej sytuacji znalazł się Jacek Podgórski, ale po jego strzale, piłka zatrzymała się w kałuży. Pierwszą bramkę w sobotnim sparingu zdobył Grzegorz Kuświk. 

 

Sporą aktywność od pierwszej minuty wykazywał Jacek Podgórski, który kilka minut po bramce dla Lechii, ponownie stał oko w oko z Dusanem Kuciakiem. Tym razem po strzale wychowanka Chojniczanki, bramkarz Lechii był zmuszony do interwencji. W tej części gry, więcej klarownych sytuacji miała Chojniczanka. Nie bez przyczyny jednak, uznaje się Kuciaka za jednego z najlepszych bramkarzy w Ekstraklasie. W 35. minucie bliski zdobycia bramki był Andrzej Rybski, ale ponownie świetnie w bramce poradził sobie Kuciak. Później strzał Wojciecha Lisowskiego, zablokował Rafał Janicki.

 

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Lechii. Praktycznie już na samym początku, interweniować musiał Wnuk po strzale z dystansu Kovacevicia. W 55. minucie przyszło wyrównanie dla Chojniczanki. Mario Maloca zagrywał głową do Damiana Podleśnego i ten skiksował po czym piłka wpadła do siatki. Kilka chwil później, podopieczni Krzysztofa Brede wyszli na prowadzenie. Po zagraniu Zająca, do siatki trafił Mikołajczak. Przeciwnik Chojniczanki natychmiastowo dążył do zdobycia bramki. W dobrej sytuacji znalazł się Paweł Stolarski, ale defensorom Chojniczanki udało się zażegnać niebezpieczeństwo wybijając piłkę z linii bramkowej.

 

Kilka minut później dwójka Stolarski-Mak rozpracowała defensywę żółto-biało-czerwonych i Florian Schikowski pewnie umieścił piłkę w bramce. W 76. minucie na prowadzeniu była już Lechia Gdańsk, a wszystko dzięki bramce Mateusza Lewandowskiego.

 

W drużynie zagrali testowani: Bartosz Skowron, Michał Czekaj, Marcin Trojanowski, Oskar Paprzycki, Wojciech Zyska, Tomasz Zając oraz Mateusz Borowski z rezerw Chojniczanki.

 

Lechia Gdańsk – Chojniczanka Chojnice 3:2 (1:0)


1:0 Kuświk 21′
1:1 Maloca 55′ (sam.)
1:2 Mikołajczak 61′
2:2 Schikowski 72′
3:2 Lewandowski 76′

 

Chojniczanka: Wnuk – Lisowski (46′ Skowron), Kieruzel, Czekaj, Pietruszka – Podgórski (75′ Trojanowski), Zawistowski (46′ Grzelak), Paprzycki (46′ Zyska), Biskup (46′ Zając) – Rybski (65′ Paprzycki, 86′ Widelski), Mikołajczak (76′ Borowski)

 

Lechia: Kuciak (46′ Podleśny) – Maloca (60′ Gamakov), Nalepa, Janicki – Wawrzyniak (46′ Lewandowski, Matras (46′ Schikowski), Krasić (46′ Kovacević), Fila (46′ Stolarski) – Kuświk (46′ Mila), M. Paixao (60′ F. Paixao, 75′ Kuświk), F. Paixao (46′ Mak)

 

 

Autor: Chojniczanka Chojnice, Fot. Chojniczanka Chojnice