Zabrakło jednego punktu

2017-06-05 09:04:00
W meczu ostatniej kolejki sezonu rozgrywek Nice 1 Ligi Miedź pokonała najlepszą drużynę tego sezonu – Sandecję Nowy Sącz 2:0. Legniczanom zabrakło zaledwie punktu do awansu do Ekstraklasy, ale mimo to po meczu kibice długo im dziękowali.

W pierwszej połowie nie doczekaliśmy się bramek, choć Miedź dążyła do objęcia prowadzenia i kilka razy była blisko. W 21. minucie po strzale Bartulovicia jeden z obrońców Sandecji odbił piłkę ręką przed własną bramką, ale sędzia nie odgwizdał karnego.

Na bramkę Gliwy strzelali też Garguła, Vojtus, Midzierski i bardzo aktywny w środku pola Łobodziński, ale kilka strzałów zablokowali obrońcy, a bramkarz Sandecji nie dał się zaskoczyć.

Legniccy kibice bramek doczekali się dopiero w drugiej połowie. W 66. minucie wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Marquitos wyszedł sam na sam z Gliwą i pewnie skierował piłkę do siatki. W 80. minucie Hiszpan dośrodkowywał z rzutu rożnego, a Tomasz Midzierski strzałem głową podwyższył prowadzenie na 2:0.

Miedzi zabrakło zaledwie punktu by wywalczyć awans do Ekstraklasy. Mimo to po zakończeniu meczu kibice długo dziękowali piłkarzom i trenerom za cały sezon i walkę do końca.