Wymarzony powrót Puszczy!

2017-07-29 22:10:00
W meczu pierwszej kolejki Nice 1 Ligi Puszcza Niepołomice pokonała na Stadionie Miejskim w Niepołomicach Chojniczankę Chojnice 2:0. Bramki dla gospodarzy zdobyli debiutujący w Puszczy Dawid Ryndak i Marcin Stefanik.

Od samego początku spotkania gospodarze wykazywali ogromną ochotę do gry i starali się narzucić przyjezdnym swój styl gry. Już w szóstej minucie meczu bliski otwarcia wyniku był Dawid Ryndak, któremu zabrakło centymetrów by skutecznie zamknąć akcję celnym strzałem. Kilka minut później wszystko już zagrało jak należy, a nasi zawodnicy pierwszą bramkę po powrocie do pierwszej ligi zdobyli wykorzystując swoją najgroźniejszą broń, a więc stały fragment gry.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienił debiutujący w ligowym meczu w barwach Puszczy Niepołomice Dawid Ryndak. Zdobyty gol uspokoił ofensywne zapędy gospodarzy, który starali się przede wszystkim utrzymywać grę w środku pola. W tej fazie spotkania gra wyraźnie się zaostrzyła, a w ciągu kilkunastu minut arbiter prowadzący spotkanie upomniał aż pięciu piłkarzy żółtą kartką.

11 minut po zmianie stron wypełniona po brzegi trybuna główna Stadionu Miejskiego w Niepołomicach znów miała powody do zadowolenia. Akrobatyczny strzał piętą drugiego z debiutantów Marcina Stefanika zupełnie zaskoczył Janukiewicza i swój bardzo dobry występ podkreślił zdobytym golem.

Podwójna przewaga zdecydowanie ułatwiła grę niepołomiczanom, którzy nadal groźnie atakowali. Z rzutu wolnego groźnie uderzał choćby Michał Mikołajczyk, który w odstępie trzech minut dwa razy sprawdził dyspozycję bramkarza Chojniczanki. Przyjezdni odpowiedzieli w zasadzie tylko raz, kiedy strzał Zawistowskiego wyłapał Staniszewski. W drugiej połowie swoje pierwsze minuty zaliczyli również dwaj inni nowi zawodnicy w zespole Puszczy: Robert Ziętarski i Dawid Nowak. Ten drugi mógł nawet zdobyć bramkę, ale po świetnym rajdzie Uwakwe zabrakło mu centymetrów by trącić piłkę i wpakować ją do pustej bramki.

Puszcza Niepołomice – Chojniczanka Chojnice 2:0 (1:0)

1:0 Stefanik 10'

2:0 Ryndak 56'

Żółte kartki: Bartków, Stawarczyk, Czarny, Uwakwe, Orłowski - Mikołajczak, Paprzycki.

Sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom).

Puszcza: Staniszewski, Bartków, Stawarczyk, Czarny, Mikołajczyk –Ryndak (73′ Furtak), Uwakwe, Stefanik, Żurek (64′ Ziętarski), Domański, Orłowski (81′ Nowak).

Chojniczanka: Janukiewicz, Kieruzel, Zawistowski, Pietruszka, Biskup (61′ Drzazga), Rybski (56′ Drozdowicz), Boczek, Mikołajczak, Paprzycki, Podgórski (70′ Bąk), Lisowski.

Autor: Puszcza Niepołomice, Fot. Chojniczanka Chojnice