Wyjazdowa niemoc Stomilu

2017-10-22 09:02:00
Trwa fatalna seria Stomilu Olsztyn na wyjazdach. W środę olsztynianie polegli w Katowicach. W niedzielę czeka ich kolejny ciężki przeciwnik Zagłębie Sosnowiec.

W niedzielę zakończy się piłkarski maraton Stomilu w lidze. W trzecim meczu w ciągu 8 dni "biało-niebiescy" znów zagrają na obcym terenie z rozpędzonym Zagłębiem. Sosnowiczanie punktują w ostatnich trzech spotkaniach i będą chcieli podtrzymać passę meczów bez porażki.

 

- Zagłębie to personalnie bardzo mocna drużyna - mówi trener Stomilu Tomasz Asensky. - Udało im się zachować trzon zespołu, jednak doszli do niego kolejni piłkarze i coś na początku się nie poukładało. Z powodu niesatysfakcjonujących wyników doszło do zmiany trenera. Teraz Zagłębie ma dwumecz u siebie i na pewno będzie dążyło do zamknięcia go kompletem punktów. My jednak nie możemy patrzeć na rywala, musimy skupić się na sobie. Przeanalizowaliśmy mecz z GKS-em Katowice, pokazaliśmy błędy i teraz musimy dobrze wejść w niedzielne spotkanie. Przed nami ciężki mecz, ale mam nadzieję, że uda nam się psychicznie przenieść do Sosnowca Olsztyn i zagramy tak, jak w domu.

 

Zagłębie zajmuje w tabeli przedostatnią pozycję, ale do Stomilu traci tylko punkt. Tabela jest tak bardzo spłaszczona, że strefę spadkową od czołówki dzielą zaledwie 3 punkty. Kurs w Fortunie, że obie drużyny strzelą dziś bramkę wynosi 1.64.

 

Najlepszym strzelcem Zagłębia jest Szymon Lewicki, który ma na swoim koncie 6 trafień, a Stomilu Artur Siemaszko z 5 bramkami. Olsztyński napastnik w ostatnich dwóch spotkaniach trafiał do bramki rywali trzykrotnie (dwa razy z Odrą Opole i raz z GKS-em Katowice), podobnie jak Lewicki.

 

W poprzednim sezonie w Olsztynie padł wynik 0:0. Na wiosnę w Sosnowcu znowu był remis, tym razem 1:1. Kus w Fortunie, że spotkanie zakończy się remisem wynosi 2.75.

Autor: sport.egit.pl, Fot. Zagłębie Sosnowiec