Wyjazdowa niemoc Odry

2017-11-10 14:18:00
W sobotę od 16:00 Odra Opole walczyć będzie na wyjeździe z Olimpią Grudziądz w ostatniej kolejce pierwszej rundy rozgrywek Nice 1 Ligi.

Było zwycięstwo w Siedlcach, remisy w Niepołomicach i Katowicach, a potem porażki w Suwałkach, Głogowie, Olsztynie i Chorzowie. Wyjazdowa niemoc Odry, która nijak ma się do świetnej pozycji niebiesko-czerwonych w tabeli, nie jest już w pierwszoligowym światku tajemnicą.

 

Olimpia w poprzednim sezonie niemal do samego końca walczyła o awans do ekstraklasy. W sobotę przyjdzie jej powalczyć z Odrą o to, by półmetku rozgrywek 2017/18 nie osiągnąć jako przedstawiciel strefy spadkowej. Grudziądzanie zdobyli dotąd 18 punktów i strzelili 11 goli, co czyni ich najrzadziej trafiającym do siatki rywali przedstawicielem stawki.

 

Z drugiej strony, sami stracili tych bramek tylko 16. Bardziej szczelną defensywą mogą pochwalić się dziś tylko lider i wicelider, czyli Miedź Legnica i Chojniczanka. Kurs w Fortunie, że w sobotę Odra nie pokona bramkarza Olimpii wynosi 2.84.

 

Biało-Zieloni czekają na zwycięstwo od dłuższego czasu. W pięciu ostatnich kolejkach wywalczyli tylko punkt za remis w Siedlcach, przegrywając ponadto z Miedzią, Puszczą, Rakowem i – ostatnio – Katowicami (0:2). Kurs w Fortunie, że w sobotę podopieczni Jacka Paszulewicza wygrają przynajmniej jedną połowę wynosi 1.75.  

Autor: Odra Opole, Fot. Odra Opole