Wyjazdowa niemoc

2017-09-30 09:45:00
Po trzech z rzędu spotkaniach u siebie, Zagłębie czeka mecz wyjazdowy. Podopieczni Dariusza Dudka już w najbliższą sobotę o godzinie 18:00 zmierzą się ze Stalą Mielec. Zagłębie jeszcze w tym sezonie nie wygrało na wyjeździe.

Biało-Niebiescy na swoim terenie spisują się na miarę oczekiwań i tylko jeden, jedyny raz w bieżącym sezonie musieli uznać wyższość rywala. Sosnowiczanie po ostatnich niepowodzeniach zajmują odległe - 16. miejsce - a tam już zaczyna robić się czerwono. Na plecy Zagłębiaków patrzą dwa dobrze znane kluby. Jedną pozycję za ekipą z Sosnowca jest GKS Katowice, a ligową stawkę zamyka Ruch Chorzów.

 

Z pewnością Zbigniew Smółka ma więcej powodów do radości. Jego zawodnicy robią co mogą od początku sezonu i na chwilę obecną jego drużyna jest na 5. miejscu. 


Historia pojedynków ze Stalą Mielec jest zakorzeniona bardzo głęboko w polskiej piłce i sięga odległych czasów. Był rok 1959, kiedy to oba zespoły mierzyły się w II lidze. Wtedy to jeszcze Stal Sosnowiec wygrała dwa spotkania z łącznym bilansem bramkowym 5:0.  


Łącznie sosnowiczanie w walce o ligowe "oczka" spotykali się ze Stalą Mielec czterdzieści cztery razy. Statystyki są korzystne dla Zagłębia. Siedemnaście zwycięstw, trzynaście remisów i czternaście porażek. W poprzednim sezonie Stal wygrała z Zagłębiem 2:0. Kurs w Fortunie, że dziś gospodarze strzelą gola w obu połowach wynosi 3.2. W rewanżu padł wynik remisowy 1:1. Kurs w Fortunie, że obie drużyny strzelą bramkę wynosi 1.67.

 

 

Autor: Zagłębie Sosnowiec, Fot. Zagłębie Sosnowiec