Wyjątkowy gość na treningu Chojniczanki

2017-08-21 14:05:00
Podczas jednego z treningów, pierwszą drużynę Chojniczanki odwiedził wyjątkowy gość – Oliwia Stanka. MKS Chojniczanka 1930 S.A. postanowiła spełnić jedno z małych marzeń dziewczynki i zaprosiła dziesięcioletnią kibickę na spotkanie z zawodnikami „Żółto-biało-czerwonych”.

Przed rozpoczęciem treningu zawodnicy porozmawiali z Oliwią, wręczyli jej drobne prezenty i zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

 

10-letnia dziewczyna cierpi na bardzo rzadką chorobę – artrogrypozę, czyli wrodzoną sztywność stawów. Choroba przejawia się pod postacią licznych zmian kostnych i zniekształceń w obrębie kończyn górnych i dolnych.Oliwia z powodu przykurczu, nie ma możliwości normalnego poruszania dłońmi, kolanami oraz łokciami. Nie jest w stanie wykonać samodzielnie żadnej czynności. Mimo młodego wieku dziewczyna przeszła już cztery operacje, które nie przyniosły jednak żadnego pozytywnego skutku.

 

Niedawno pojawiła się szansa na przeprowadzenie operacji przez sławnego i szanowanego na całym świecie dr. Drora Paleya. Wiąże się to jednak z ogromnymi kosztami, które przekraczają obecne możliwości finansowe mamy samotnie wychowującej Oliwię.

 

W imieniu Oliwii, jej mamy oraz własnym zachęcamy wszystkich  do wsparcia finansowego. Wszelkie potrzebne informacje znajdziecie pod adresem:


https://www.siepomaga.pl/oliwia-stanka

 

 

Autor: Chojniczanka, Fot. Chojniczanka