Wygrana GKS Tychy

2017-07-12 08:36:00
W meczu kontrolnym rozegranym na zgrupowaniu w Grodzisku Wielkopolskim, piłkarze GKS Tychy pokonali drugoligową Wartę Poznań 2:1 (2:1). Bramki dla tyszan strzelili Marcin Radzewicz i Michał Fidziukiewicz.

Już w 5. minucie gry tyską drużynę na prowadzenie wyprowadził doświadczony Radzewicz, który rozegrał piłkę z Adrianem Łuszkiewiczem tuż za polem karnym Warty, a chwilę później płaskim uderzeniem w długi róg ulokował piłkę w siatce.

Nim upłynął kwadrans spotkania, na próbę z dystansu zdecydował się sam Łuszkiewicz, którego strzał minimalnie minął bramkę drugoligowca. W 18. minucie prowadzenie GKS podwyższył Fidziukiewicz, kończąc składną akcję i wykorzystując dogranie z prawej strony w wykonaniu Mateusza Grzybka.

Poznaniacy jeszcze przed przerwą odpowiedzieli kontaktowym trafieniem w wykonaniu Krzysztofa Biegańskiego z kilku metrów, ale więcej goli w tym pojedynku nie padło.

W składzie tyszan testowani byli dwaj młodzi zawodnicy - David Rogalski i Paweł Kaczmarczyk. Z powodu lekkiego urazu, sztab szkoleniowy GKS postanowił dać odpocząć Piotrowi Ćwielongowi.

Warta Poznań - GKS Tychy 1:2 (1:2)

0:1 Radzewicz 5'

0:2 Fidziukiewicz 18'

1:2 Biegański 34'

GKS Tychy: Dobroliński (46' Igaz) - Grzybek (67' Wróblewski), Biernat (46' Gancarczyk), Tanżyna (46' Szywacz), Bogusławski (80. Mańka), Abramowicz (66' Kowalski) - Błanik (46' Kaczmarczyk), Matusiak (70' Szumilas), Łuszkiewicz CZ (76' Fortuna), Radzewicz (46' Zapolnik) - Fidziukiewicz (46' Rogalski).