Wigry Suwałki – Stomil Olsztyn 1:2

2018-05-20 23:48:00
Wigry Suwałki przegrały ze Stomilem Olsztyn 1:2. "Duma Warmii" przeskoczyła Górnik Łęczna i zajmuje miejsce barażowe.

Pierwsze zagrożenie pod bramką gości stworzył najlepszy strzelec Wigier, Patryk Klimala. W 13. minucie napastnik zdecydował się na strzał, a piłka wylądowała na poprzeczce bramce Stomilu. W 32. minucie kolejna akcja Wigier zakończyła się obiciem poprzeczki.

Końcówka pierwszej połowy przyniosła prowadzenie "Dumy Warmii". Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Piotra Głowackiego, do własnej bramki trafił Patryk Sokołowski.

Po przerwie szybko wyrównali gospodarze. Sam na sam wyszedł Klimala i zdobył 13 gola w sezonie. W 68. minucie z wolnego próbował Sokołowski, ale jego próba przeleciała nad bramką. Skuteczną kontrą odpowiedział za to Stomil. Tanczyk zagrał z linii końcowej na piąty metr do Lecha, a ten spokojnie umieścił piłkę w siatce.

Gospodarze mogli wyrównać na kwadrans przed końcem. Potężny strzał Pyłypczuka z dystansu zatrzymał się na poprzeczce.

Wigry Suwałki – Stomil Olsztyn 1:2 (0:1)

0:1 Sokołowski 43' (sam.)

1:1 Klimala 53'

1:2 Lech 70'

Żółte kartki: Klimala, Kwaśniewski, Bogusz, Remisz – Karankiewicz, Ramirez, Lech.

Sędziował: Mateusz Złotnicki (Lublin).

Widzów: 1630.

Wigry: Węglarz – Bogusz, Remisz, Jurkowski, Żyro, Kwaśniewski (71' Pyłypczuk) –Gąska (76' Iorga), Sokołowski, Radecki, Rybicki – Klimala.

Stomil: Leszczyński –Kuban, Baranowski, Wełnicki, Szywacz – Zając (55' Ramírez), Karankiewicz, Biedrzycki, Lech (82' Stromecki), 10. Piotr Głowacki – Tanczyk (89' Bucholc).

Autor: 1liga.org, Fot. Wigry Suwałki