Wigry Suwałki – Puszcza Niepołomice 1:0

2018-04-12 08:12:00
Wigry Suwałki pokonały u siebie Puszczę Niepołomice 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w drugiej połowie Radecki.

Pierwsza połowa spotkania rozpoczęła się od dwóch groźnych ataków Puszczy, które były następstwem przejęcia piłki po nieudanym zagraniu bramkarza Wigier. W pierwszej sytuacji uderzenie głową Marcina Orłowskiego poszybowało ponad bramką, w drugiej sytuacji w interwencji golkiperowi gospodarzy pomógł słupek.

Gospodarze odpowiedzieli w 22. minucie meczu. Szarżę Klimali zakończoną mocnym uderzeniem zatrzymał Marcin Staniszewski. Na kolejne ciekawe sytuacje kibice musieli czekać do 28. minuty meczu. Wówczas bramkarza gości strzałem z dystansu starał się pokonać Stefanik. Wigry odpowiedziały próbą Bogusza.

Gorąco pod bramką Marcina Staniszewskiego zrobiło się także w 39. minucie meczu. Klimala wyszedł sam na sam z bramkarzem Puszczy, ale ] nie zdołał uderzyć piłki.

Po zmianie stron piłkarze beniaminka mieli kolejną okazję do zdobycia bramki po błędzie bramkarza Wigier. Jednak i tym razem piłka nie znalazła się siatce. Taka sama sytuacja miała miejsce po drugiej stronie boiska w 63. minucie meczu, kiedy to Klimala trafił do bramki strzeżonej przez Staniszewskiego, ale zrobił to będąc na spalonym.

Co nie udało się Klimali dwie minuty później dokonał Rafał Remisz, który najlepiej odnalazł się w podbramkowym zamieszaniu wyprowadzając Wigry na prowadzenie.

Piłkarze z Niepołomic coraz więcej ryzykowali by odwrócić losy spotkania, co skrzętnie starali się wykorzystać piłkarze Wigier. Szanse na podwyższenie wyniku mieli między innym Sokołowski czy Spychała. Wynik meczu nie uległ już jednak zmianie.

Wigry Suwałki – Puszcza  Niepołomice 1:0 (0:0)

1:0 Remisz 67'

Żółte kartki: Spychała, Bogusz, Radecki – Stępień, Bartków.

Sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn).

Wigry: Zoch – Spychała, Remisz, Żyro, Bogusz –Pyłypczuk (90' Piekarski), Radecki, Sokołowski, Iorga, Rybicki (69' Obst) – Klimala (87' Kwaśniewski).

Puszcza: Staniszewski – Bartków, Stępień, Stawarczyk, Mikołajczyk – Fryc, Stefanik (74' Ryndak), Uwakwe, Drzazga (74' Zawadzki), Domański (67' Żurek) – Orłowski.

Autor: Puszcza Niepołomice, Fot. Wigry Suwałki