Wigry Suwałki – Pogoń Siedlce 2:0

2018-03-10 23:47:00
Suwalczanie odnieśli kolejne ligowe zwycięstwo! Tym razem podopieczni Artura Skowronka pokonali 2:0 Pogoń Siedlce.

Mecz rozpoczął się od szans dwóch napastników – Patryka Klimalę zablokowali siedlccy defensorzy, zaś uderzenie Dariusza Zjawińskiego obronił Hieronim Zoch. Chwilę później Klimala zderzył się w polu karnym z Meikiem Karwotem i gospodarze domagali się jedenastki. Sędzia uznał inaczej.

Później gra się uspokoiła. Siedlczanie próbowali grać atakiem pozycyjnym, zaś Wigry nastawiły się na kontrataki. W 28. minucie na strzał z rzutu wolnego zdecydował się Karwot, ale nie trafił w światło bramki. Najlepszą okazję na gola w pierwszej odsłonie miał suwalczanin Damian Gąska, który z 13 metrów uderzył tuż obok słupka. Końcówka pierwszej połowy należała do gospodarzy, którzy wykorzystywali błędy Pogonistów i groźnie, lecz nieskutecznie kontrowali.

Drugą połowę lepiej rozpoczęły Wigry. Laurențiu Iorga uderzył sprzed pola karnego minimalnie obok bramki. Później gospodarze często gościli pod bramką Pogoni i nękali defensywę MKP. W 56. minucie trafili nawet do siatki za sprawą Klimali, ale sędzia odgwizdał spalonego. Gol padł kilka minut później po uderzeniu sprzed pola karnego Artura Bogusza. Rafał Misztal był bez szans. W 73. minucie suwalczanie podwyższyli prowadzenie. Patryk Sokołowski podał do Mariusza Rybickiego, a ten przerzucił wychodzącego Misztala i tym samym zdobył gola na 2:0. W 83. minucie czerwoną kartką za brutalny faul na Zochu ukarany został Adrian Paluchowski i podopieczni Dariusza Banasika kończyli mecz w osłabieniu. Wynik do końca spotkania nie uległ zmianie.

>>>SKRÓT SPOTKANIA<<<

WIGRY SUWAŁKI – POGOŃ SIEDLCE 2:0 (0:0)

1:0 Bogusz 62’

2:0 Rybicki 73’

Sędziował: Konrad Kiełczewski (Białystok)

Żółte kartki: Klimala – Polkowski, Płacheta, Karwot.

Czerwona kartka: Paluchowski.

Widzów: 1148.

Wigry: Zoch – Spychała, Remisz, Żyro, Bogusz, Pylypchuk (76′ Obst), Sokołowski, Gąska, Iorga, Rybicki (85′ Kwaśniewski), Klimala (60′ Radecki).

Pogoń: Misztal – Gordon, Żytko, Karwot, Ratajczak, Zjawiński, Mroziński (82′ Rybski), Polkowski, Tomasiewicz (70′ Kun), Bajdur (65′ Płacheta), Paluchowski.

Autor: Pogoń Siedlce, Fot. Wigry Suwałki