Wigry Suwałki – Chrobry Głogów 1:1

2018-05-10 11:46:00
Podział punktów w Suwałkach. Wigry Suwałki - Chrobry Głogów 1:1.

Pierwsza połowa nie była udana dla Chrobrego, o co postarał się szczególnie Patryk Klimala. Właściwie tylko on nękał obronę głogowian. W 7. minucie groźnie uderzył z półobrotu, ale niecelnie. W 22. minucie mógł wykorzystać błąd w defensywie Chrobrego, lecz i tym razem spudłował. Podobnie było dosłownie chwilę później, gdy kończył kontrę swojej drużyny - w tym przypadku na wysokości zadania stanął Slawomir Janicki.

W końcu musiało się udać. Wyszło w 39. minucie, a asystą popisał się wtedy… bramkarz Wigier Damian Węglarz. Posłana przez niego futbolówka pominęła poszczególne formacje, wyszli do niej z dwóch stron Janicki i właśnie Klimala, lecz zdążył tylko jeden - Klimala, który głową przelobował głogowskiego golkipera. Jeszcze w 43. minucie autor jedynej w pierwszej części mógł podwyższyć rezultat, ale futbolówkę posłał obok.

Chrobry próbował, lecz z tych prób nie wzięły się groźne sytuacje. W końcówce niecelnie z dystansu strzelił Karol Danielak. Wcześniej, jeszcze przy wyniku 0:0, wydawało się, że w polu karnym faulowany jest Przemysław Trytko. Sędzia jednak na to nie zareagował, o co pretensje miał napastnik pomarańczowo-czarnych.

Drugą część znów lepiej zaczęli gospodarze (groźne uderzenia Roberta Obsta i Piotra Kwaśniewskiego), ale z czasem do głosu zaczęli dochodzić gracze Chrobrego. Pierwsza dobra okazja bramki nie przyniosła (wolny Mateusza Machaja i główka Michała Michalca z obroną Węglarza), ale druga już tak. Będący od kilkunastu minut na boisku Jakub Bach w tej 58-ej wykorzystał swoją szansę i po wbiegnięciu w pole karne trochę na raty pokonał golkipera Wigier. Naciskany przez rywala nie uderzył czysto, piłka odbiła się od wewnętrznej części słupka, lecz Węglarz nie zdążył i chwycił ją już poza linią.

Do samego końca wynik nie uległ zmianie. Piłkarze Chrobrego sporo biegali, by coś z tego się wzięło, ale nie chciało. Miejscowi przy tej piłce byli trochę rzadziej, mimo tego dwukrotnie zagrozili bramce pilnowanej przez Janickiego, lecz głogowski bramkarz ze swojej roli wywiązał się dobrze. A raz jeszcze próbował go pokonać Klimala.

Wigry Suwałki – Chrobry Głogów 1:1 (1:0)

1:0 Klimala 39’

1:1 Bach 58’

Żółte kartki: Spychała - Michalec, Stolc.

Sędziował: Piotr Urban (Warszawa).

Widzów: 1083.

Wigry: Węglarz - Remisz, Żyro, Sokołowski, Klimala, Jurkowski, Rybicki, Spychała, Pyłypczuk (88’ Olszewski), Kwaśniewski, Obst (75’ Radecki).

Chrobry: Janicki - Stolc, Michalec, Wajsak, Danielak, Gąsior (68’ Kowalczyk), Mandrysz, Nowicki (46’ Bach), Machaj M., Szczepaniak (72’ Napolow), Trytko.

Autor: Chrobry Głogów, Fot. Chrobry Głogów