Wigry Suwałki – Chojniczanka 1:1

2018-07-28 23:17:00
Piłkarze Chojniczanki zremisowali drugi mecz z rzędu. Mecz w Suwałkach zakończył się remisem 1:1, pomimo prowadzenia chojniczan 1:0 do 90 minuty meczu.

W 18. minucie bliscy zdobycia bramki byli gospodarze. Sam na sam z Janukiewicziem wyszedł Kwaśniewski, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną. Siedem minut później Chojniczanka wyszła na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową piłkę do bramki Wigier skierował Surdykowski.

W 31. minucie z dystansu próbował zaskoczyć bramkarza przyjezdnych Kaczmarczyk, ale piłka poleciała nad poprzeczką. W 36. minucie kapitalna interwencja Węglarza po strzale głową Surdykowskiego uchroniła gospodarzy od straty drugiego gola. Kilka minut później znowu w roli głównej wystąpił bramkarz ekipy z Suwałk, który po raz kolejny obronił strzał Surdykowskiego.

W 52. minucie Karbowy po ograniu Foszmańczyka uderzył z dystansu, ale zabrakło precyzji. W 60. minucie Chojniczanka powinna prowadzić różnicą dwóch bramek. W dogodnej sytuacji skiksował Trochim. W kolejnej akcji szansę na drugie trafienie miał Surdykowski, ale trafił w słupek. Na kwadrans przed końcem Bartczak został ukarany drugą żółtą kartką. Chojniczanka kontrolowała grę, jednak w 90. minucie spotkania Wigry doprowadziły do wyrównania. Strzał Adamca wylądował w okienku bramki Janukiewicza.

WIGRY SUWAŁKI – CHOJNICZANKA CHOJNICE 1:1 (0:1)

0:1 Surdykowski 24'

1:1 Adamec 90'

Żółte kartki: Bartczak, Adamec, Kuriata – Foszmańczyk, Drozdowicz, Piotrowski, Pyłypczuk.

Czerwona kartka: Robert Bartczak (74′ – druga żółta).

Sędziował: Dominik Sulikowski (Gdańsk).

WIGRY: Węglarz – Kuriata, Piekarski, Karankiewicz, Straus –  Kwaśniewski, Adamec, Pawłowski (46' Karbowy), Bartczak, Kaczmarczyk (46' Olszewski) – Sabiłło (70' Stasiak).

CHOJNICZANKA: Janukiewicz – Deleu, Boczek, Wołąkiewicz,  Pietruszka – Foszmańczyk, Zawistowski, Paprzycki, Trochim (66' Piotrowski), Pylypchuk – Surdykowski (80' Drozdowicz).