Wigry rozbiły GKS Tychy

2017-11-18 23:11:00
W ostatnim meczu przed własną publicznością, GKS Tychy przegrał z Wigrami Suwałki 0:3.

Już w 2. minucie Piotr Ćwielong sprawdził strzałem z dystansu Łukasza Budziłka, ale ten pewnie interweniował. Kilka minut później padł gol dla Wigier, jednak sędzia zasygnalizował pozycję spaloną. W odpowiedzi dwukrotnie szczęścia próbował „Pepe”. Najpierw z dalszej odległości, a następnie strzałem głową. Na tablicy wyników wciąż widniał wynik 0:0.

W 24. minucie goście objęli prowadzenie. Rybicki dogrywał groźnie wzdłuż linii bramkowej, futbolówkę odbił Dobroliński, ale najszybszy był przy niej Klimala, który nie zmarnował dogodnej sytuacji. Gracze Wigier poszli za ciosem. W 28. minucie huknął Gąska, ale dobrze interweniował bramkarz tyszan. Jednak w 32. Minucie po raz drugi musiał wyciągać piłkę z siatki. Klimala w pełni wykorzystał chaos w obronie zespołu gospodarzy i podwyższył prowadzenie Wigier.

GKS Tychy odpowiedział strzałem z dystansu Fidziukiewicza, którego pewnie wychwycił Budziłek. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po zmianie stron trzeciego gola szukał Klimala, ale jego strzał z dalszej odległości padł łupem Dobrolińskiego. W 61. minucie goście trafili po raz trzeci. Kapitalnym uderzeniem niemal w samo okienko popisał się Pyłypczuk! Chwilę później dogodną okazję zmarnował Fidziukiewicz, który z bliskiej odległości trafił w bramkarza Wigier.

Po trzeciej bramce goście kontrolowali przebieg spotkania.  W doliczonym czasie gry mieli okazję na zdobycie czwartego gola. Strzelał Dadok, a piłka minęła bramkę strzeżoną przez Dobrolińskiego.

GKS Tychy – Wigry Suwałki 0:3 (0:2)

0:1 Klimala 24’

0:2 Klimala 32’

0:3 Pyłypczuk 61′

Żółte kartki: Tanżyna, Fidziukiewicz – Rybicki, Jurkowski.

Sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź).

Widzów: 2285.

GKS Tychy: Dobroliński – Mańka, Biernat, Tanżyna, Abramowicz –Błanik, Matusiak (46’ Bogusławski), Łuszkiewicz (90’ Kaczmarczyk), Ćwielong (80’ Piątek), Zapolnik –Fidziukiewicz.

Wigry: Budziłek – Spychała, Jurkowski, Kościelny, Remisz –Rybicki, Sokołowski (64’ Obst), Radecki (71’ Dadok), Gąska, Pyłypczuk –Klimala (78’ Wołkowicz).

Autor: 1liga.org, Fot. GKS Tychy