WF z Zagłębiem

2017-04-06 14:35:00
Dwóch zawodników Zagłębia Sosnowiec odwiedziło Szkołę Podstawową nr 1 w Wojkowicach, aby przeprowadzić zajęcia ,,WF z Zagłębiem".

Łukasz Matusiak i Kamil Wiktorski po przywitaniu się z dwoma klasami uczestniczącymi w zajęciach rozpoczęli rozgrzewkę, dzieląc salę gimnastyczną na pół. Początkowo planowali wyjść z dzieciakami na boisko typu "Orlik", jednak pogoda nie dopisała.

 

Uczniowie biegali, robili pajacyki oraz przysiady. Po pojawieniu się pierwszych kropel potu na czole, zawodnicy rozstawili pachołki i podzielili dwie klasy na pięć drużyn. Każda z nich wykonywała najpierw slalom w biegu, następnie ,,na czterech", a na końcu slalom z piłką. W końcu nadszedł długo oczekiwany czas na rozdanie kolorowych kamizelek i podzielenie uczniów na kilka drużyn.

 

Rywalizacja była bardzo emocjonująca. Mecze trwały po 2 minuty, a odpoczywający na ławkach bardzo głośno dopingowali kolegów i koleżanki. W drużynach nie zabrakło Messiego z Barcelony, czy Raula z Realu, przynajmniej takie koszulki założyli na zajęcia uczniowie. Messi z Wojkowic popisał się nawet pięknym rajdem i bramką, której mógłby pozazdrościć Argentyńczyk.

 

 

Po halowych zmaganiach, w nagrodę za wytrwałość, piłkarze Zagłębia rozdali naklejki, smycze oraz kalendarze Akademii im. Włodzimierza Mazura. Na pożegnanie wszyscy zrobili sobie wspólne, pamiątkowe zdjęcie.

Autor: Zagłębie Sosnowiec, Fot. Zagłębie Sosnowiec