Warta Poznań - Garbarnia Kraków. Transmisja w Polsacie Sport

2018-07-27 10:13:00
Już w drugiej kolejce Fortuna 1 Ligi dojdzie do spotkania beniaminków. Przeżywająca spore problemy infrastrukturalne Warta Poznań swój rozegra pierwszy mecz w obecnym sezonie, jednak ze względu na nie spełnienie warunków licencyjnych zrobi to na byłym stadionie Dyskobolii w Grodzisku Wielkopolskim. Transmisja meczu Warta Poznań - Garbarnia Kraków w Polsacie Sport.

Będzie to pierwsze spotkanie Warty Poznań w Fortuna 1 Lidze. W inaugurującej rozgrywki kolejce, mecz beniaminka z Pozniania został przełożony. Dla Warty będzie to powrót na zaplecze ekstraklasy po pięciu lataach przerwy. Spotkanie zostanie rozegrane w Grodzisku Wielkopolskim. 

 

Garbarnia Kraków w zeszłym tygodniu zanotowała falstart w pierwszoligowej rzeczywistości, przegrywając na inaugurację 0:2 ze Stalą Mielec. Krakowianie nie strzelili nawet gola honorowego, choć mieli ku temu najlepszą okazję z możliwych - w 85. minucie spotkania rzutu karnego nie strzelił Krzysztof Kalemba. Poza tym klub, w którym pierwsze kroki stawiał Robert Gadocha, nie narzeka również na zbyt wysoki budżet, w związku z czym w obecnym okienku transferowym ściągnął do siebie pięciu piłkarzy: Mateusza Wesierskiego (wypożyczenie z Arki Gdynia),  Przemysława Lecha (wypożyczenie ze Stali Mielec), Pawła Pyciaka (wolny transfer z ŁKS Łódź), Michała Czekaja (wolny transfer z Rozwoju Katowice) oraz Jakuba Wróbla (wolny transfer z Radomiaka Radom).

 

Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty ciężko wskazać faworyta piątkowego spotkania. Konieczność zmiany w taktyce w stosunku do meczu pierwszej kolejki widzi również trener Garbarni - Mirosław Hajdo.

 

- Warta to bardzo solidny zespół, do tego poukładany w obronie. Wydaje mi się, że poznaniacy dysponują podobnym potencjałem do nas. Na pewno musimy zagrać odważniej niż ze Stalą i być bliżej przeciwników. Nie wolno nam popełniać również tylu błędów w defensywie - powiedział trener Garbarni przed piątkowym meczem.

Autor: Polsat Sport, Fot. Stal Mielec