Wakacyjna „Niebieska lekcja historii”

2017-06-28 16:10:00
Choć trwają wakacje, a do rozpoczęcia nowego sezonu pozostał miesiąc, przy Cichej odbywają się kolejne „Niebieskie lekcje historii”! Stadion przy Cichej odwiedzili dziś uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Chorzowie.

Dzieci, które przybyły dzisiaj na stadion Ruchu, uczestniczą w półkoloniach pod nazwą „Jak wakacje, to tylko w Chorzowie”, w ramach których zwiedzają ciekawe miejsca na terenie swojego miasta. Wśród obowiązkowych punktów codziennych wycieczek nie mogło oczywiście zabraknąć  stadionu 14-krotnego Mistrza Polski.

 

 

 

Uczniowie rozpoczęli swoją wizytę od wejścia na trybunę główną chorzowskiego obiektu, skąd mieli okazję obserwować trening zawodników „Niebieskich” przygotowujących się do nowego sezonu rozgrywkowego, a także mogli wysłuchać najciekawszych faktów z historii 97-letniego Klubu.

 

 

Dalsza część lekcji odbyła się w kultowej kawiarence klubowej, w której dzieci zobaczyły najcenniejsze zachowane puchary, jakie Ruch wywalczył na przestrzeni dziesięcioleci. Ostatnim punktem wizyty było spotkanie z zawodnikami Ruchu –Pawłem Oleksym, Maćkiem Urbańczykiem i Kubą Wagnerem, którzy rozdali uczniom autografy i odpowiedzieli na zadawane przez nich pytania. 

 

 

Autor: Ruch Chorzów, Fot. Ruch Chorzów