W Sosnowu podzielili się punktami

2017-11-25 00:06:00
Górnik Łęczna zremisował w Sosnowcu z Zagłębiem 2:2, a pierwszoplanową postacią tego meczu był zdecydowanie Rafał Kosznik. Były reprezentant Polski najpierw strzelił gola-marzenie, a potem zapisał na swoim koncie samobója.

Zdecydowanym faworytem tego meczu było siódme w tabeli przed pierwszym gwizdkiem Zagłębie Sosnowiec. Górnik Łęczna zajmował 17. miejsce.

Ale to właśnie goście strzelili pierwszego gola. Jego autorem - Arkadiusz Kasperkiewicz, który pokonał Dawida Kudłę już w piątej minucie wykorzystując zamieszanie w polu karnym. Bliski wyrównania był Sanogo, który wyszedł sam na sam, ale uderzył nad bramka Prusaka. W 21. minucie to goście powinni podwyższyć prowadzenie. W doskonałej sytuacji oko w oko z Kudłą znalazł się Makowski, ale nie zdołał pokonać bramkarza Zagłębia.

Wyrównanie nastąpiło w doliczonym do pierwszej połowy czasie gry. Gola z rzutu karnego strzelił Szymon Lewicki po zagraniu ręką jednego z graczy Górnika Łęczna.

W drugiej połowie długo czekaliśmy na sytuacje bramkowe. Wreszcie w 67. minucie kapitalną bramkę zdobył Kosznik, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego. Pięć minut później Kosznik trafił po raz drugi, ale tym razem do własnej bramki.

Bliscy zwycięstwa w końcówce spotkania byli goście, ale strzał Bonina przeleciał obok bramki Zagłębia.