W pogoni za czołówką

2017-11-25 09:11:00
W sobotę starcie GKS-u Katowice z Miedzią Legnica. Ostatni mecz w tym roku rozpocznie się o godz. 16.00.

GKS po słabym początku sezon odrobił nieco strat do czołówki. Obecnie katowiczanie zajmują 9. miejsce w tabeli z dorobkiem 25 punktów. W ostatnim spotkaniu zremisowali w Siedlcach z Pogonią 1:1. Najskuteczniejszym zawodnikiem GieKSy jest Wojciech Kędziora. Ten 36-letni napastnik w obecnym sezonie Nice 1 Ligi pokonał bramkarzy rywali 6 razy. – GKS opiera grę na kontrataku. Dlatego musimy być skoncentrowani i grać konsekwentnie. W wielu spotkaniach brakowało nam kropki nad i w postaci zwycięskiego gola i cały czas nad tym pracujemy. Myślę, że tym razem tę kropkę nad i postawimy – kończy trener Miedzi.

Spotkanie GKS-u z Miedzią ma sporą wagę. Tylko wygrana daje gospodarzom szansę, by podciągnąć się w tabeli i zredukować stratę do czołówki. GieKSa zgromadziła dotąd 25 punktów, co daje jej 9. miejsce w tabeli. Miedź jest 3. z 31 punktami na koncie.

Bilans rywalizacji tych zespołów lepiej prezentuje się dla drużyny z Legnicy. GKS wygrał tylko 3 z 10 spotkań z Miedzią. Blisko wygranej katowiczanie byli w pierwszym starciu w obecnym sezonie. GKS rozegrał dobry mecz w Legnicy i długo prowadził po golu Pawła Mandrysza. Gospodarze doprowadzili do wyrównania w piątej minucie doliczonego czasu gry. Gola z rzutu karnego zdobył wówczas Jakub Vojtus. Słowak to najskuteczniejszy piłkarz Miedzi. Na koncie ma 6 trafień, czyli tyle co Wojciech Kędziora z GKS-u. Kurs w Fortunie, że tym razem spotkanie zakończy się bez remisu wynosi 1.8.

Miedź spisuje się dobrze w tym sezonie. Drużyna trenera Dominika Nowaka nie przegrała 7 ostatnich spotkań. Ma też jeden z najlepszych w lidze bilansów na wyjazdach. Dorobek punktowy GieKSy przy Bukowej jest poniżej naszych oczekiwań, ale zespół zrobi z pewnością wszystko, by poprawić go na koniec roku. Kurs w Fortunie, że podopieczni Piotra Mandrysza wygrają obie połowy wynosi 10.5.

Autor: GKS Katowice/Miedź Legnica, Fot. Miedź Legnica