Udany powrót Górnika do domu

2017-08-06 07:54:00
Górnik wrócił po roku gry na obiekcie w Lublinie. Gospodarze sprawili sobie duży prezent, gdyż wygrali z Zagłębiem Sosnowiec 2:1.

Pierwsza połowa była zdecydowanie pod dyktando piłkarzy Dariusza Banasika. Sosnowiczanie próbowali szybkich akcji skrzydłami i dośrodkowań w pole karne, jednak brakowało klarownych sytuacji. Zawodnicy Zagłębia szukali "otwarcia" meczu, dlatego też kibice widzieli kilka prób strzałów z dystansu w wykonaniu Tomasza Nowaka, Adama Banasiaka, czy Sebastiana Milewskiego, jednak piłka nie chciała wpaść do siatki.

Na początku drugiej połowy obraz gry nie zmienił się, Jednak w 55. minucie Konrad Wrzesiński wybił z rytmu wpadającego w pole karnego zawodnika gospodarzy. Sędzia nie zawahała się i wskazał na 11. metr. Rzut karny na bramkę zamienił Patryk Szysz. Ten piłkarz stał się bohaterem Górnika, gdyż w 67. minucie świetnie znalazł się w polu karnym po rzucie rożnym i podwyższył na 2:0.

Zagłębiacy rzucili się do odrabiania strat, jednak nie potrafili pokonać dobrze dysponowanego Sergiusza Prusaka. Bramka kontaktowa dla gości wpadła z rzutu karnego w 85. minucie.  W polu karnym faulowany był Konrad Wrzesiński, a jedenastkę na bramkę zamienił Tomasz Nowak. Chwilę później powinno być 2:2, po wrzutce w pole karne, głową uderzył Rafał Makowski, dobitki próbował Szymon Lewicki, jednak ponownie górą był bramkarz gospodarzy, który zapewnił wygraną 2:1.

Górnik Łęczna - Zagłębie Sosnowiec 2:1 (0:0)

1:0 Szysz 55' k.