Udany koniec roku Chojniczanki

2017-11-24 23:46:00
Tylko jedną bramkę zobaczyli kibice, którzy w piątkowe popołudnie przybyli na stadion w Olsztynie. Stomil przegrał z Chojniczanką 0:1 i zanotował trzecią z rzędu porażkę u siebie. Chojniczanka dzięki wygranej do soboty zasiądzie na fotelu lidera Nice 1 Ligi.

Już w pierwszej minucie zawodnicy Chojniczanki zatrudnili Piotra Skibę. Z wolnego strzelał Grzelak, a bramkarz gospodarzy wypiąstkował piłkę. Chwilę później Skiba musiał wyciągać piłkę z siatki. Na listę strzelców po strzale z 16 metra wpisał się Drozdowicz.

Stomil był bliski wyrównania w 29. minucie spotkania. Uderzenie Lecha przeleciało jednak obok bramki Chojniczanki. Potem bliski strzelenia drugiego gola w meczu był Drozdowicz, jednak Skiba kapitalnie obronił i na tablicy wciąż było 0:1.

Po zmianie stron groźnie zaatakowali gospodarze. Defensorzy Chojniczanki w ostatniej chwili wybili jednak piłkę Biedrzyckiemu. Chojniczanka mogła podwyższyć wynik spotkania w 77. minucie, ale Bąk przegrał pojedynek jeden na jeden ze Skibą.

W 81. minucie z dystansu huknął Markowski, a piłkę zmierzającą w okienko z trudem obronił bramkarz "Dumy Warmii". W doliczonym czasie gry doskonałą okazję do zdobycia gola miał Tanczyk, ale po raz kolejny obrońcy gości zdołali zablokować uderzenie. Ostatnia akcja meczu mogła przynieść gola przyjezdnym. Po raz kolejny niebywałym refleksem popisał się Skiba broniąc strzał Mikołajczaka.

Stomil Olsztyn - Chojniczanka Chojnice 0:1 (0:1)

0:1 Drozdowicz 6'

Żółte kartki: Paweł Głowacki, Sołowiej – Markowski, Wołąkiewicz.

Sędziował: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska).

Stomil: Skiba – Bucholc, Sołowiej, Baranowski, Ziemann – Piotr Głowacki (71' Zając), Biedrzycki, Paweł Głowacki (85' Karankiewicz), Lech, Tanczyk – Siemaszko (78' Zahorski).

Chojniczanka: Janukiewicz – Skowron, Markowski, Kieruzel, Pietruszka –Drozdowicz, Wołąkiewicz, Grzelak (84' Podgórski), Rybski (63' Bąk), Ryczkowski (77' Paprzycki) –Mikołajczak.

Autor: 1liga.org, Fot. Stomil Olsztyn