Udany finisz Pogoni

2017-06-05 11:18:00
Stal Mielec przegrała ostatni mecz w tym sezonie przed własną publicznością. Goście odwrócili losy spotkania w ostatnich dwudziestu minutach spotkania.

Od początku spotkania toczyła się wyrównana gra, ale w pierwszym kwadransie żadna z ekip nie stworzyła sobie klarownej sytuacji strzeleckiej.

Stal otworzyła wynik w 18 minucie. Mateusz Cholewiak otrzymał futbolówkę na lewej stronie pola karnego i pewnym strzałem w lewy róg bramki pokonał Przemysława Frąckowiaka.

W kolejnych minutach gospodarze dążyli do podwyższenia wyniku, jednak dobrze miedzy słupkami spisywał się golkiper Pogoni i zapobiegł utracie kolejnych goli po próbach Cholewiaka oraz Krzysztofa Drzazgi. Do przerwy Stal wygrywała 1:0.

Druga połowa mogła rozpocząć się w wymarzony sposób dla Pogoni, ale w dogodnej sytuacji Piotr Kurbiela powstrzymał bramkarz gospodarzy Rafał Strączek. Kolejny fragment spotkania nie przyniósł groźnych sytuacji podbramkowych i cały czas utrzymywało się prowadzenie podopiecznych Zbigniewa Smółki.

W 72. minucie Pogoń doprowadziła do remisu. Kurbiel wyłożył piłkę do Grzegorza Tomasiewicz, a pomocnik siedlczan pewnym strzałem pokonał Strączka. Przyjezdni próbowali błyskawicznie pójść za ciosem, jednak uderzenie Marcina Burkhardta zdołał obronić golkiper Stali.

Chwilę później arbiter Wojciech Krztoń podyktował rzut karny dla Pogoni, a gola z  jedenastu metrów strzelił niezawodny w tym aspekcie Mateusz Żytko. Jak się później okazało był to gol rozstrzygający losy spotkania.