U-21: Polacy jadą na mistrzostwa Europy

2018-11-20 21:12:00
Reprezentacja Polski U-21 rozegrała w Portugalii fantastyczne spotkanie i wygrała 3:1. Biało-czerwoni tym samym uzyskali awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy.

Podopieczni Czesława Michniewicza we wtorek stali przed bardzo trudnym zadaniem. Polacy musieli odrobić jednobramkową stratę z pierwszego spotkania. Już w 8. minucie biało-czerwoni niespodziewanie prowadzili 2:0, a przed przerwą zdobyli kolejną bramkę. Portugalczycy w drugiej połowie byli stroną dominującą, ale świetnie spisującego się Kamila Garbarę pokonali zaledwie raz. Tym samym Polacy latem 2018 roku zagrają we Włoszech na młodzieżowych mistrzostwach Europy.

Trener Czesław Michniewicza regularnie powołuje do swojej kadry środkowego obrońce Podbeskidzia Bielsko-Biała Dominika Jończego.

Portugalia - Polska  1:3 (0:3)

W dwumeczu: 2:3, awans Polski

Bramki: Diogo Jota 52' - Krystian Bielik 5', Dawid Kownacki 8', Sebastian Szymański 24'

Skład Polski: Kamil Grabara - Robert Gumny, Mateusz Wieteska, Krystian Bielik, Kamil Pestka, Filip Jagiełło (53' Konrad Michalak), Patryk Dziczek, Bartosz Kapustka, Szymon Żurkowski, Sebastian Szymański (69' Kamil Jóźwiak) - Dawid Kownacki (90' Karol Świderski).