U-20: Wygrana z Ukrainą. Grało 8 z Fortuna 1 Ligi

2018-11-19 20:57:00
Reprezentacja U-20 w poniedziałek wygrała 2:1 z Ukrainą na stadionie Podbeskidzie Bielsko-Biała. Bramki dla biało-czerwonych zdobyli Dominik Steczyk i samobójczą Ołeh Weremijenko.

Poniedziałkowy mecz był ostatnim sprawdzianem dla kadry Jacka Magiery w 2018 roku. Polacy wyszli na prowadzenie w 19. minucie, kiedy to Dominik Steczyk wykorzystał rzut karny. Rywale wyrównali niespełna 10 minut później po strzale głową. Polacy drugi raz na prowadzenie wyszli w 70. minucie, kiedy to Kacper Kostorz z Podbeskidzia Bielsko-Biała mocno dośrodkował w pole karne, a własnego bramkarza pokonał Ołeh Weremijenko.

W pierwszym składzie reprezentacji Polski U-20 wybiegło pięciu zawodników, którzy na co dzień występuja w drużynach w Fortuna 1 Lidze. W tym gronie byli: Miłosz Mleczko (Puszcza Niepołomice), Serafin Szota (Odra Opole), Jan Sobociński (ŁKS Łódź), Tymoteusz Puchacz i Adrian Łyszczarz (GKS Katowice). Ten ostatni pełnił również rolę kapitana. Jeszcze przed przerwą Oskar Repka (Chrobry Głogów) wszedł na boisko w miejsce Jakuba Bednarczyka. W drugiej połowie na placu gry zameldowali się Kacper Kostorz (Podbeskidzie Bielsko-Biała) oraz Jakub Moder (Odra Opole).

Polska - Ukraina 2:1 (1:1)
Bramki: Dominik Steczyk 19 (k), Ołeh Weremijenko 70 (s) - Denys Popow 28

Skład Polski: Miłosz Mleczko (67' Karol Niemczycki) - Jakub Bednarczyk (33' Oskar Repka), Serafin Szota, Jan Sobociński, Adam Chrzanowski (66' Kacper Kostorz), David Kopacz (90' Sebastian Strózik), Adrian Stanilewicz, Marcel Zylla (89' Tomasz Makowski), Adrian Łyszczarz (66' Bartosz Slisz), Tymoteusz Puchacz, Dominik Steczyk (80' Jakub Moder).