U-20: W Łodzi z Czechami

2018-10-11 14:01:00
Reprezentacja Polski zagra w czwartek (godz. 18) na stadionie Widzewa w Łodzi z Czechami w ramach turnieju Ośmiu Narodów. To kolejny etap przygotowań kadry prowadzonej przez Jacka Magierę do przyszłorocznych mistrzostwa świata U-20. - Wierzę, że zejdziemy z boiska z podniesionymi głowami i po prostu uśmiechnięci – mówi stoper Sebastian Walukiewicz. Transmisja spotkania na kanale YouTube Łączy Nas Piłka.

Trener reprezentacji Polski – Jacek Magiera na październikowe mecze powołał aż dziewięciu graczy z drużyn Fortuna 1 Ligi.

 

W 20-osobowej kadrze Czechów przeważają piłkarze ze starszego rocznika – 1998. Jest ich 12. Aż 18 na co dzień występuje w lidze czeskiej, jeden w lidze słowackiej i jeden w holenderskiej (PSV Eindhoven). Wśród nich jedenastu jest w klubach rodzimej ekstraklasy, a siedmiu na jej zapleczu. Połowa piłkarzy z kadry trenera Karela Krejciego regularnie gra występuje w swoich klubach.

 

Czesi w turnieju Ośmiu Narodów przegrali dwa pierwsze mecze - po walce ulegli Portugalii (2:4) i Niemcom (2:3). Polacy też zanotowali dwie porażki – z Włochami i Szwajcarią. Obie drużyny po dwóch kolejkach są więc bez punktu. Polacy zapowiadają zwycięstwo z Czechami. Trener Jacek Magiera podkreśla, że zespół robi stałe postępy. I już w Szwajcarii mógł pokusić się co najmniej o remis.

 

W kadrze w porównaniu z poprzednimi meczami doszło do sześciu zmian, w tym dwóch wymuszonych kontuzjami. Na debiut u trenera Magiery liczą Kacper Chodyna (Bytovia), Konrad Gutowski (Widzew), Tomasz Makowski (Lechia Gdańsk) i Radosław Kanach (Sandecja Nowy Sącz).

 

">

Autor: Łączy nas piłka, Fot. 40mmm.pl