Trzy punkty Olimpii

2017-10-02 09:11:00
W meczu 11. kolejki Nice 1 ligi drużyna Biało-Zielonych pokonała Górnik Łęczna 1:0! Gola na wagę trzech punktów w 51. minucie strzelił Mateusz Klichowicz.

W meczu 11. kolejki Nice 1 ligi drużyna Biało-Zielonych pokonała Górnik Łęczna 1:0! Gola na wagę trzech punktów w 51. minucie strzelił Mateusz Klichowicz. 

 

Od pierwszego gwizdka grudziądzanie starali się prowadzić grę na połowie przyjezdnych, jednak to oni po upływie kwadransa pierwsi wykonali składną akcję, którą niecelnym strzałem zakończył Tymiński. Odpowiedział płaskim uderzeniem Handzlik, ale na posterunku był Prusak. Z upływem minut tempo jeszcze bardziej podkręcili zawodnicy trenera Jacka Paszulewicza.

 

Najpierw Adamczyk ograł Sasina z lewej strony i wrzucił na wbiegającego Salmikiviego, który został uprzedzony. Po chwili Michalik z głębi pola wrzucił na głowę Fina, piłkę zmierzającą pod poprzeczkę z trudem na rzut rożny odbił Sergiusz Prusak. Przed przerwą dwójkową akcję wykonali nasi młodzieżowcy. Handzlik zgrał do Adamczyka, a ten huknął jak z armaty na bramkę łęcznian, gdzie znów był bardzo czujny Prusak.

 

Tuż po przerwie sfaulowany blisko pola karnego Górnika został Salmikivi. Na uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się Michalik, uderzenie pewnie złapał Prusak. W 51. minucie Michalik dośrodkował z głębi pola, Prusak minął się z piłką, do której dopadł Klichowicz i wpakował do pustej bramki!  Na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem Łukasz Tymiński otrzymał żółtą kartkę, w ciągu minuty zarobił drugą, a w konsekwencji czerwoną i musiał opuścić boisko.

 

Tuż po jego zejściu w sytuacji sam na sam z Prusakiem znalazł się Klichowicz, lecz górą był bramkarz łęcznian. W ostatnich minutach spotkania grający w osłabieniu Górnik próbował wyrównać, jednak dobrze dysponowana defensywa grudziądzkiego zespołu nie dopuszczała do groźnych sytuacji. 

 

Olimpia Grudziądz - Górnik Łęczna 1:0 (0:0)


1:0 Klichowicz 51' 

 

Żółte kartki: Wełna, Wolski - Kasperkiewicz, Kosznik, Tymiński. 
Czerwona kartka: Łukasz Tymiński (76. minuta, Górnik, za drugą żółtą). 
Sędziował: Paweł Pskit (Łódź).

Olimpia: Małecki - Goropevšek, Žitko, Woźniak - Michalik, Wełna, Adamczyk (72' Wolski), Handzlik (85' Poręba), Ciechanowski - Salmikivi (88' Popiela), Klichowicz. 

Górnik: Prusak - Kasperkiewicz, Sosnowski, Kosznik - Sasin, Makowski (84' Szerszeń), Pruchnik (61' Szewczyk), Tymiński, Jarecki (78' Karbowy) - Bonin, Szysz. 


Autor: Olimpia Grudziądz, Fot. Olimpia Grudziądz